Samsung Galaxy Tab S9 FE+ vs Huawei MatePad 11.5

0AlpElla

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, başlıkta gördüğünüz iki tablet arasında kaldım. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Huawei'de klavye gibi avantajlar var +kalemini ayrıyeten alacağım. Samsung'da ise kalem birlikte geliyor fakat klavye yok. Tableti PDF okuma ve not tutma için kullanacağım. Ayrıca MatePad 11.5'un papermate versiyonunu da alabilirim.

Resim çizmeyeceksen net Samsung.

Resim çizmeyeceksen net Samsung.
Resim çizmeyeceğim fakat nedenlerini biraz açıklayabilir misiniz? çok arada kaldım. Huawei'nin kılıflı klavyesi + tasarımı, ekran hz i, kameraları daha önde

Resim çizmeyeceğim fakat nedenlerini biraz açıklayabilir misiniz? Çok arada kaldım. Huawei'nin kılıflı klavyesi + tasarımı, ekran Hz I, kameraları daha önde

Senin kullanım senaryonda Samsung net önde: Kameraları kullanmıyorsun, ikisi de fena değil genel işini görür zaten. Çıkıp güzel fotoğraf çekeyim tabletle hiç demedim şidmiye kadar. Huawei'nin klavyesi evet güzel ben de bazen kullanıyorum not tutarken ama ağır, günlük kullanımda bana zor geliyor taşıması 2 senedir de incecik bir kılıf aldım onunla kullanıyorum daha mutluyum. Kalem konusunda bende MatePad 11 var onun 2. nesil Mpencil'ini kullanıyorum gerçekten acayip iyi bir kalem tutuşu ergonomisi vs. Ben resim çiziminde kullandığım için Huawei tercih etmiştim zaten ama baktım MatePad 11.5'ta gelen kalem kabloyla şarj olan kalem sanırım. Ben kabloyla şarj edeceğim bir kalemi hayatta almazdım ne uğraşacağım bir de kablosuyla, sen bir bak 2. veya 3. nesil Mpencil MatePad 11.5'a uygun mu? Samsung'un kalemleri Huawei'ye göre daha ince ve elde tutma hissi daha kötü, yeteri kadar uzun değil elinde kısa kaçıyor sınır bozucu. Kalem kılıfı alırsan kalınlık sorunu çözülüyor ama kısalık sorununa çare yok. Samsung kalemi bu arada şarjsız çalışıyor o bir artı denebilir resim çizmiyorsan. Açıkçası sadece PDF okuma ve not tuttma için kullanacaksan ikisi de işini aynı oranda görür ama Huawei'de Google servisleri olmaması göründüğünden daha çok sorun çıkarıyor. Sürekli bir şeyleri kurcalaman gerekiyor bence ortalama bir kullanıcı için sıkıntı. Ben böyle şeylerle uğraşmayı severim ben bile sıkılıyorum bazen. Yani illaki YouTube'a gireyim şunu bunu izleyeyim işte şu uygulama güzelmiş indireyim diyorsun ama olmuyor işte Huawei'de o iş bir yerde cortluyorsun. Artı olarak Samsung 12.4 inç ve bence acayip ideal büyüklükte. Huawei 1 tık bence küçük tabii herkesin zevki farklı. Ekran Hz olayında ise 120 Hz ile 90 Hz arasında çok bir fark yok diyorum ama kardeşimde s9FE Plus var yani Samsung ekranı 60 Hz gibi hissettirdi bana anlamadım bir de ekran hafif ghosting var gibi siyahları iz bırakarak geçiyordu garip gelmişti. Belki 60 Hz kullanıyordur çok dikkat etmedim. Sen bana güven Samsung al. Evet donanım olarak kayıpların olacak ama genel Android deneyimin daha güzel olacak. Başka sorun varsa sor.

Huawei matepad 11.5 2023 modelindeki versiyonunda artık kale tablete yapışıp şarj oluyor yani o kalem şarj olayı kalktı, kalkmasa kesinlikle Samsung’u alırdım zaten. Benim için çizim yapmasam da kalem çok önemli çünkü pdf okuma ve not alma için kullanacağım. Ayrıca benim gördüğüm kadarıyla s9 fe + ın kalemi uygun boyda gibi. Kullananlar gboxun normal kullanımdan farkı olmadığını söylüyorlar yani uygulamalar çok sorun olmayabilir ayrıca benim yükleyeceğim çok fazla da uygulama yok. Klavye konusuna gelince bence huawein kılıf klavye olayı çok iyi. Samsung alsam bile sonradan öyle bir şey alırım büyük ihtimalle

Yeteri kadar uzun değil elinde kısa kaçıyor sınır bozucu. Kalem kılıfı alırsan kalınlık sorunu çözülüyor ama kısalık sorununa çare yok.

Boyundan şikâyet eden bir sizi görüyorum. Bence gayet IDE'la. Biraz ince ama kurşun kalem gibi. Ben Samsung aldım çok da memnunum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…