Samsung Galaxy Tab S9 FE vs Huawei MatePad 11

78501

Kilopat
Makaleler
5
Merhaba. Geçen günlerde tablet almak istediğimi belirtmiştim ancak parayı tam olarak denkleştirememiştim. Bugün Tab S9 FE'yi öğrenci indirimiyle sipariş ettim ancak banka taksit yapmadı zannederek siparişi iptal ettim ve şu anda -kampanya şartları gereğince- öğrenci indiriminden yararlanamıyorum. Ben de bunun üzerine Huawei tarafına yönlendim. Huawei MatePad 11 2023 şu anda öğrenci indirimi ile yaklaşık 7500 TL'ye geliyor. Kalem için de indirim kuponu tanımlıyorlar ve kalem de 1000 TL'ye geliyor. Toplamda 8500 TL'ye işten çıkıyorum.

Diğer tarafta ise Tab S9 FE'yi kardeşimin üstünden 10199 TL'ye alabiliyorum. Samsung 6 taksit, Huawei ise 3 taksit yapıyor. Sizce hangisi daha mantıklı olur? Teşekkürler.

Huawei’de Google servisleriyle sorun yaşayacaksın. Ayrıca S9 FE Spen’i destekliyor. Bana kalırsa S9 FE öneririm. Ama yine de seçim senin. Şimdiden güle-güle kullan

Huawei’de Google servisleriyle sorun yaşayacaksın. Ayrıca S9 FE Spen’i destekliyor. Bana kalırsa S9 FE öneririm. Ama yine de seçim senin. Şimdiden güle-güle kullan
Teşekkür ediyorum. Tableti kullanma amacım yalnızca not tutmak ve ders çalışmak aslında. Zaten ders videolarımız da YouTube üzerinden olmadığı için bir sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. Ayrıca oda arkadaşım Huawei P60 Pro kullanıyor ve Gbox uygulaması ile Google sorunu yaşamadığını bana bizzat gösterdi. Biraz da o içimi rahatlattı açıkçası. Öğrenci için 2000 TL çok ciddi bir fark olduğu için Huawei daha cazip geliyor şu anda. Ayrıca Ziraat Bankası üzerinden de 4 taksit yapabiliyormuşum.

Huawei ayrı alınması lazım S9 FE'de içinde geliyor. Açıkçası kalemlerini elime alıp kullanmışlığım yok ondan kalem detayını bilemiyorum.
Huawei'nin kalemini ayrıca satın alacağım zaten. Aklıma takılan tek husus Huawei'nin kalem performansı. Ondan emin olamıyorum maalesef. Sanırım artık teknoloji mağazalarında da teşhir ürünü bulunmuyor ve bundan dolayı deneyimleyemiyorum.

Huawei'nin kalemini ayrıca satın alacağım zaten. Aklıma takılan tek husus Huawei'nin kalem performansı. Ondan emin olamıyorum maalesef. Sanırım artık teknoloji mağazalarında da teşhir ürünü bulunmuyor ve bundan dolayı deneyimleyemiyorum.
Kalem konusunda Samsung yıllardır var.
Uygun yazılım çoklu özellik hassasiyeti var
Kutusundan kalem Ücretsiz cikiyor.
Sadece özellik çok olduğu için 4gb ram yetmiyor. S7fe gibi cok zorlarsaniz kasar.
Tab S9fe= 6gb/128gb ortlama 11.000tl (Vatan/MediaMarket) diğerlerinde 12-13.000

Kalem konusunda Samsung yıllardır var.
Uygun yazılım çoklu özellik hassasiyeti var
Kutusundan kalem Ücretsiz cikiyor.
Sadece özellik çok olduğu için 4gb ram yetmiyor. S7fe gibi cok zorlarsaniz kasar.
Tab S9fe= 6gb/128gb ortlama 11.000tl (Vatan/MediaMarket) diğerlerinde 12-13.000
Apple kalemini ve Samsung kalemini kıyasladığım zaman, not alma amacıyla kullanıldığında, S Pen'in çok daha güzel yazı yazdığını deneyimledim. Ancak iPad 10.nesil ile S9 FE'nin karşılaştırmasını izlediğim zaman Apple'ın çok daha uzun ömürlü olacağı aşikar. Apple'a da param yetmeyeceği için şimdilik tablet almayı erteleyeceğim gibi duruyor. Apple'a taksit seçeneği olsaydı belki o zaman düşünürdüm ancak hiçbir yer faizsiz taksit yapmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı