Samsung HD 161GC sağlık değerleri

Zatı Muhterem

Hectopat
Daha fazla  
160 GB hard diskim var. Üzerinde Windows 8.1 Pro kurulu. Biliyorum günümüz için çok yetersiz ama şimdilik benim işimi görüyor.

Performans'ın %99 olması beni şüphelendirdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
HD Tune ile error scan yapar mısınız? Diskin SATA ve güç kablosunu da kontrol etseniz iyi olur.

O gerçek performans değil ama düşmesinin sebebi veri aktarım hataları kaynaklı.
Error scan taraması yaptım 30 dakika civarı sürdü hiçbir kırmızı alan çıkmadı tertemiz.

Error scan taraması yaptım 30 dakika civarı sürdü hiçbir kırmızı alan çıkmadı tertemiz.
Garip attığınız iki resimde düzeltilemeyen veri hatası sayısı artmıştı. Sorunlu bir tane sektör beklerdim.
Bence önemli veriniz varsa yedekleyip öyle kullanmaya devam edin.

Garip attığınız iki resimde düzeltilemeyen veri hatası sayısı artmıştı. Sorunlu bir tane sektör beklerdim.
Bence önemli veriniz varsa yedekleyip öyle kullanmaya devam edin.
Peki hocam ben geçen gün 400 liraya 3 tb harddisk aldım (ikinci el sahibinden.com). Gerçekten hiç kullanılmamış gibi sadece 300 saat açık kalmış. %100 sağlık ve %100 performans değeri var.

Değerleri sizce iyi mi ?
Tek korkum şu : Bilgisayar kasam 2007 den kalma düz basit bir kasa. Öyle 12 cm fan falan bulunmuyor. Bu nedenle 40 derece civarında çalışıyor. Kısa zamanda sağlık ve performansa zarar verir mi sizce ? Çok korkuyorum yıpratır diye sıcakta çalışmış olması.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…