Samsung IMEI sonrası yaşanabilecek sorunlar nelerdir?

Ercan Root

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba benim telefonum Samsung Galaxy Note 10 Plus. Bu telefona IMEI atacaklar S3 mini kayıtlı olacak. Sorum şu bundan dolayı şebekede sorun yaratır mı yani internet hızında azalma olur mu telefonun belli ayarlarında kısıtlama olur mu (mobil ağ kısmında). S3 mini çıktığında 4,5 g yoktu bu yüzden sordum yaşanan sorunlar nelerdir. Bilgili büyüklerim cevap verirse sevinirim. Not: Bu işlemlerin yasal olmadığını ben de biliyorum IMEI sonrası yaşanan sorunları sadece, merak ediyorum nasıl yapılırla ilgilenmiyorum.

Bende kendi telefonuma IMEI klonlamıştım çok uğraştırmıştı ama herhangi internet hız azalması ya da şebeke çekmeme gibi sorun yaşamadım.
Ve bu tür işlemler yasal değil 2000 TL para cezası var dikkatli olun.

4.5G bağlantıda falan bir sorun olmaz. Yasal olmadığını zaten yazmışsınız.

Anlattığınıza göre server kayıt olmayacak, normal kayıt olacak. Bu durumda telefonu güncellerseniz atılan IMEI gider. Güncelleme yapamayacaksınız yani.

1.telefona S3 mini IMEI'si atmaları yasal değil herhangi bir kontrolde telefona el koyarlar 2.hayır internet hızındda ve şebeke hızında bir şey olmaz ama IMEI kayıtı yaptırın.

IMEI attıkdan sonra herhangi bir şebeke sorunu oluşmuyor. Çok yaptım.

EFS kaydı alıp güncellemeyi deneyebilirsin. LTE desteği olmayan telefon şebeke üzerinden LTE bandı kullanırsa garip kaçabilir. Bununla ilgili bir sorun çıkabileceğini duymuştum.

Knox sayacı değişeceyi için Samsung servisleri çalışmayacaktır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…