Samsung Laptop Ekran Kapanma Sorunu

Daha fazla  
Eski bir Samsung laptopumun ekranı bazen tamamen kararıyor, bazen ise ışıkta bakınca soluk bir şekilde gözüküyor. Çözümü ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablolar sağlam ise inverter ya da panelin florasanında sorun olabilir.
İnvertera giren kablolar biraz gevşemiş de olabilir, çıkarıp tekrar tak istersen. Bu düşük bir olasılık.

Peki bunu kendim yapabilirmiyim ? daha önce hiç yapmadım yani kolay ulaşılabilir bir yerdemi.

İnver arızalı ise tamir edemezsin, kablosunu kontrol edeceksen ekranın ön çerçeveyi sökersen
genelde panel altında olur, Florasan işi daha ince, yapabilir misin bilemem zaten onu da tamir edemezsin, değiştirilmesi gerekir. Tabii sorunları varsa.
Laptop inverter diye yazarsan Google'da, inverter hangisi anlarsın.

Anladım hocam boş olduğum bir vakit (pazartesi veya salı) kabloları kontrol ederim, gevşeme varsa çıkartıp takarım ama pc mesela şuan sistem onarımı yapıyo hiç bir kararma olmadı yani sistemden yani yazılımsal olabilir mi? Sistemi en erken tarihe alıp denesemmi?

Sisteminde zararlı bir yazılım varsa olabilir ama sanmıyorum. Biraz gözlemle, tekrarlarsa ve kalıcı olursa uğraşırsın. Aksi durumda zaten anlamı da yok.

Laptopu pazartesi günü açtım inverteri bulamadım panelide sökmek istemedim neyse götürdüm teknik servise bu invertesiz dedi komple ekran değişcek 180 tl dedi bende yaptırmadım invertesiz oluyomu yoksa inverte panelin altındaydıda adam bizimi kazıklamaya çalıştı

Daha demin lcdyide çıkarttım tam çıkarmadan bu lcdnin arkasındaki o dont touch yazısını görmeyip elledim ama sadece elimi dokundurdum belki statik elektrikten olqbilir ekran bozuldu böyle pembe ağırlıkta çizgiler tüm ekrqnı kapladı sanırım içine ettim lcdnin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…