Samsung Laptop Otomatik Boot Etmiyor

Hasan S.

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

ne olduğunu anlamakta zorlanıyorum şimdi sizlere elimden geldiğince basit bir şekilde anlatmaya çalışacağım ve yardımlarınızı bekleyeceğim her şey icin şimdiden teşekkürler.

Samsung NP350v5c s0c-Tr marka laptopum bir gece yarısı aniden kapandı ve açılmamaya başladı biraz uğraştıktan sonra hiçbir şekilde güç gelmediğini gördüm ve bıraktım. 1 saat sonra kendiliğinden açıldı ve hemen tekrar kapandı. Sabah bir bilgisayarcıya götürdüm ve bütün olası kısa devre ihtimallerini elemine ederek işlemcinin alt tarafındaki bir çipten kaynaklı olduğunu söyledi. Cip değişti bilgisayarı benim kendi işletim sistemiyle acamadigi icin verilerimi kurtarabileyim diye Windows 10 yüklediğini söyledi ben bilgisayarı açtım orada kopya işletim sistemi olması dışında hiçbir problem yok diye düşündüm eve geldim. Bütün gün bilgisayarımı kullandım ve gece yeniden bir problem oldu önce reboot disk dedi ve çalışmadı sonra yeniden kısa devre yapmaya başladı. Bu sabah yeniden gittim bilgisayarcı önce bir soktu tek tek parçaları hangisi kısa devre yapıyor diye hiçbiri yapmadi ve sokup taktıktan sonra hiçbir şekilde kapanmadı. Ancak bu seferde F10’dan harddiski seçmeden boot etmemeye başladı. Verileri bir diske alıp baştan sona harddiski sıfırladık üstüne W8 kurdu tabi kurulum aşamasında her yeniden başlatmada F10’a basıp harddiski seçip öyle boot etmesini bekliyoruz çünkü obur turlu Samsung ekranından sonra simsiyah bir ekran belirip duruyor. Uzun lafın kısası orada bilgisayarı çalışır hale getirdik verileri aldım eve geldim taktım prize basına oturdum tekrar kapandı ve bu sefer NTFS file System mavi hatasını verdi ancak bir sorun var hiçbir şekilde % çubuğu ilerlemiyor ve 0'da kalıyor. Sonra ben Windows’un sitesinden 8.1 Single Language olan kendi sistemini indirdim ve Rufus ile bir bootable USB oluşturdum yine ayni şekilde format atmak icin girdim. Diskler GPT olarak bölümlemedigi icin bütün diski tekrar sildim ve GPT uygun bir şekilde böldüm. Sonrasında kurulum başladı ve bu sefer Windows gerekli dosyaları yükleyemiyor hatası verdi bu neden oldu diye bakınırken gücü kesti ve bunu yazmaya başlarken hiçbir şekilde laptop açılmıyordu.

Çok uzun ve karmaşık bir problem belki servis vb götürmem gerek belki artık bu bilgisayar miladi doldu ama bir de sizden fikir almak istedim. Tekrar her şey icin teşekkür ederim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı