Samsung LC24F396 FreeSync özelliği nasıl kullanılır?

Eigby52

Hectopat
Başlıkta belirttiğim monitörü sipariş edeceğim. Ekran kartım RX 570. Monitörde HDMI ve VGA giriş var. Kutudan VGA çıkıyormuş. FreeSync için HDMI kablo da sipariş etmeli miyim? Bunun dışında ekran kartımda 1 HDMI, 1 DP, 2 DVI var. Eski monitörüm VGA girişli. 2 monitör kullanacağım. Hangi dönüştürücüleri ve kabloları alıp kullanmalıyım?

Evet, teorik olarak bu şekilde çalışması lazım. Ama bu tarz bir kombinasyonda kişisel olarak FreeSync kullanmazdım. Ekran kartı birçok oyunda zaten monitörün tazeleme hızı kadar FPS verecektir. Diğer durumlarda da Vsync açarak veya FPS'i sabitleyerek daha akıcı bir deneyim yakalayabilirsiniz.

Evet, teorik olarak bu şekilde çalışması lazım. Ama bu tarz bir kombinasyonda kişisel olarak FreeSync kullanmazdım. Ekran kartı birçok oyunda zaten monitörün tazeleme hızı kadar FPS verecektir. Diğer durumlarda da Vsync açarak veya FPS'i sabitleyerek daha akıcı bir deneyim yakalayabilirsiniz.
Genelde monitörün karehızına sabitlerim. Freesync açma isteğim yırtılma olmaması oyunun güzelleşmesi.

Ben de CF390 modelini kullanıyorum monitörün. FPS değiştiği zaman her şekilde beni rahatsız ediyor. Sabit FPS ile oynamak benim için en iyi seçenek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı