Samsung LC24RG50FQMXUF UFO testi sonuçları nasıl?

FurkanBrotherss

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu monitörü almayı düşünüyorum da şimdi UFO testi yapanların MPRT sonucu 1ms monitörlerde genelde 5.5 6 çıkıyor. Bu monitöre 4ms yazmışlar. Bu monitöre sahip olanlar UFO testini yapabilir mi? Sonuç kaç çıkacak merak ediyorum. UFO testi; TestUFO: Mprt

Hocam 5-7 ms tahmin ediyorum. Sonuçta saf Moving Picture Response Time değeri 1 milisaniye olması için ekranın saniyede 1000 kez yenilenmesi gerekir, bu da 1000 hertz demek. Tabi ki direkt buna bağlı değil ama 144 hert monitörler genelde 4 ms üzeridir.

Yani burada anladığımız Samsung burada gerçeklerimi yazmış? 1ms yazılanlar ile bir farkı yok mu?

Yani burada anladığımız Samsung burada gerçeklerimi yazmış? 1ms yazılanlar ile bir farkı yok mu?
Hocam panel teknolojileri hakkında donanımlı birisi değilim, grey to grey değeri 1 milisaniye olabilir ama MPRT değeri 1 milisaniye olan monitör bu fiyatlara bulunmaz. Ben sadece pazarlama stratejisi olarak görüyorum. 4 milisaniye doğru bir değerse eğer fena değil.

Piyasada 1 milisaniye diye satılan 2 model deneyimledim ghosting olması kaçınılmaz ve az ya da çok fark edilebilir düzeyde, eğer gerçek 1 milisaniye MPRT olsaydı her kare ekranda 1 milisaniye kalacağından kullanıcı onu fark edemezdi.

Sizce 2 monitör arasından hangisini almalıyım ?
4 milisaniye doğru bir değerse eğer fena değil
Kullanan bir arkadaş cevaplasa keşke.

Sipariş verdim. Araştırdığımda renkleri ayarlarken o sorun azaltabiliyormuşuz ve Samsung'un bu modelinde de ghosting varmış. Hayırlısı olsun artık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…