Samsung M14 vs A24

Timur44

Centipat
Daha fazla  
Bütçem sınırlı arkadaşlar, Samsung'un giriş-orta seviye telefonlarından almak istiyorum. Bu iki model dikkatimi çekti. Sizce hangisini alsam daha iyi olur?

İkinci el amiral gemisi de alınabilir.
Sıfır ürün alıp beni 4-5 sene idare etmesini istiyorum, o yüzden ikinci el almayı düşünmüyorum hocam.

Benim de aklımda A24'ten yana ama 5G yok. M14 ile bütün özellikleri hemen hemen aynı fakat kamerada 1 tık A24 iyi, A24 6GB M14 ise 4GB, bir de işlemci olarak A24 daha iyi. Onun dışındaki birçok şeyde ve fiyatta M14 daha iyi. O yüzden biraz aklım karıştı.

İki cihazı da Mediamarkt mağazasında inceledim. Video çekme konusunda 4K kaliteye çıkmalarını geçtim, 4K kalitede bir videoyu izletemiyorlar bile. Yıl neredeyse 2024 olmuş, hala 4K video izleme açısından yetersiz kalan telefonlar giriş seviyesinde değil tuşlu telefonun bir üstü gibi bir şeydir diye düşünüyorum. Böyle basit bir şeyi bile kaldıramadıkları için ikisini de almaktan vazgeçtim. O sebeple yönetici arkadaşlar konuyu kapatabilir.

İki cihazı da Mediamarkt mağazasında inceledim. Video çekme konusunda 4K kaliteye çıkmalarını geçtim, 4K kalitede bir videoyu izletemiyorlar bile. Yıl neredeyse 2024 olmuş, hala 4K video izleme açısından yetersiz kalan telefonlar giriş seviyesinde değil tuşlu telefonun bir üstü gibi bir şeydir diye düşünüyorum. Böyle basit bir şeyi bile kaldıramadıkları için ikisini de almaktan vazgeçtim. O sebeple yönetici arkadaşlar konuyu kapatabilir.
Ustte @Forum Clerk hocamin dedigi gibi 2. el amiral gemilerine bakabilirsiniz. S10, S20 gibi modeller ile o fiyat bandindaki sifir telefonlar arasinda muhtesem bir kalite farki var.

Ustte @Forum Clerk hocamin dedigi gibi 2. el amiral gemilerine bakabilirsiniz. S10, S20 gibi modeller ile o fiyat bandindaki sifir telefonlar arasinda muhtesem bir kalite farki var.
Hocam 2023 model sıfır cihaz alma nedenim 4-5 yıl güncelleme garantisi verildiğinden beni uzun süre idare etme ihtimalleri. İkinci el cihazların sağlamlığı bir yana güncelleme gibi konulardaki desteğini pek bilmiyorum. Mesela ikinci el bir S20 alsam kaç yıl güncelleme alacak orasını bilmiyorum ve beni 4-5 yıl idare etmesini istediğimden onlara yönelemiyorum.

Hocam 2023 model sıfır cihaz alma nedenim 4-5 yıl güncelleme garantisi verildiğinden beni uzun süre idare etme ihtimalleri. İkinci el cihazların sağlamlığı bir yana güncelleme gibi konulardaki desteğini pek bilmiyorum. Mesela ikinci el bir S20 alsam kaç yıl güncelleme alacak orasını bilmiyorum ve beni 4-5 yıl idare etmesini istediğimden onlara yönelemiyorum.
Android mertebesinde güncelleme desteği ile kullanım ömrünü bağdaştırmak pek doğru değil. Zira Snapchat, WhatsApp, Instagram gibi yazılımlar hâlâ +7 yıllık Android sürümüne destek veriyor. S10'un güncelleme desteği Android 12'de, S20'nin güncelleme desteği ise Android 13'de kesildi, minimum 4 yıl fersah fersah kullanırsınız. Sağlamlık konusuna gelecek olursak, elden ele alışveriş yaparsanız ve gerekli kontrolleri yaparsanız sorun teşkil edecek bir şey kalmaz ortada.

@BehzatAmirim bu konu altında neler yapmanız gerektiğini detaylı olarak açıklamış:

Geri
Yukarı