Samsung M21 pil hızlı bitiyor

arasyuksel

Hectopat
Yer
Empire Bay
Daha fazla  
Telefonu alalı 22 gün oldu ve bir haftadır pil hızlı bitmeye başladı. Kullanımda hiçbir sıkıntı yok ama telefon boştayken pil bitiyor, dün akşamdan beri %10 azaldı ama 20 DK bile kullanmadım.

Sizce sorun ne olabilir? İyi günler. @BERWAR hocam belki bilirsiniz.

Samsung Members uygulamasından kontrol kısmından pilin donanımsal bir sorunu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
Sorun yoksa yazılımsal olarak fazla güç tüketmesine sebep olan bir sıkıntı olmadığından da emin olmak için telefonu sıfırlamayı deneyebilirsiniz diye düşünüyorum. Herhangi bir apk kurulumu vs. yaptınız mı bilmiyorum. Sıfırlamak belki yazılımsal bir sorunu çözebilir.
Otomatik senkronize edilen uygulamalara da bir göz atabilirsiniz bu da güç tüketimini arttırabilir.
Bunlarla beraber çözülmediyse servise uğramanızı tavsiye edeceğim.

Samsung members uygulamasından kontrol kısmından pilin donanımsal bir sorunu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
Sorun yoksa yazılımsal olarak fazla güç tüketmesine sebep olan bir sıkıntı olmadığından da emin olmak için telefonu sıfırlamayı deneyebilirsiniz diye düşünüyorum. Herhangi bir APK kurulumu vs. yaptınız mı bilmiyorum. Sıfırlamak belki yazılımsal bir sorunu çözebilir.
Otomatik senkronize edilen uygulamalara da bir göz atabilirsiniz bu da güç tüketimini arttırabilir.
Bunlarla beraber çözülmediyse servise uğramanızı tavsiye edeceğim.

Hocam merhaba, konuyu açtığım dönemde boş ver demiştim ama artık bu mesele cidden sinir bozmaya başladı. Cihaza APK kurmayı denemiştim, ama kurduktan sonra silmiştim.

Sizce uygulamaları silmeden format atarsam sorun çözülür mü? Her şeyi sıfırlamayı istemyorum, BSoD sayesinde başım yeterince bu konudan ağrıdı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı