Samsung Magician 860 EVO Benchmark Sonuçları

Savia

Kilopat
Makaleler
1
Bu sonuçlar 860 EVO için normal mi? Karşılaştırdığım tüm sonuçlardan daha düşük değerler elde ediyorum, endişelenmeli miyim?
Screenshot_2.png

Merhaba, bende 860 evo 250 gb aldım ancak bu ssd amd sata chipsetli anakartlarda sorun çıkartıyor testlerde rapid mode kapalı iken 550 560 değerlerini görüyorum ama 4k random kısmında testlerde resmen çakılıyor testler 15 20 dk sürdüğü oluyor bazen okuma dipte bazen yazma 3 gündür bu durumu araştırıyorum bu sorunu yaşayan da çok fazla. Aygıt yöneticisinden ide-ata kısmından amd sata driveri standart microsoft driverine çevirince bir nebze olsun düzeliyor ama s.m.a.r.t a bakınca her okuma yazmada crc error artış gösteriyor. Ahci modu kapatıp ide olarak kurulum yaparsam crc ler son buluyor artmıyor testlerde normalin biraz altında da olsa iyi çıkıyor ama örnek vermek gerekirse bir şey yaparsam mesela klasör vs açarken bazen sanki ssd kendini kapamış gibi kasa üzerindeki işlem ledi sönük halde kalıyor bir kaç sn daha sonra birden tıkladığım her şeyi bir anda açıyor. Magician yazılımında system compabilitiby kısmında amd chipsette hatalara neden olabileceğini belirtiyor vid 1022 uyarı kod ile. Sizinde amd chipset sanırım sizde böyle durumlar mevcut mu? As ssd benchmark testi yaparken 4k da dibe vurduğu için hata verip diğerine atladığı oluyor crystal diskmark da hata yok ancak uzun sürüyor ahci modunda isem eğer ide modda hata yok testlerde fena değil ama şu ara ara nadir de olsa hdd kendini kapatmış gibi sonra birden açılmış gibi yaptığım işlemleri bir anda yapmasına çözüm bulabilsem kullanmaya devam edeceğim ama iade etmeyi düşünüyorum samsung olmayan ürünler almak için ama bu fiyatlara bu tbw değerlerine daha iyisini bulabileceğimi sanmıyorum. Belki sizde yaşamışsınızdır çözüm bulmuşsunuzdur diye bir mesaj yollayım dedim :)

@Sajica Sadece testlerdeki hız değerleri düşük çıkıyor, kullanımda herhangi bir yavaşlıkla veya sorunla karşılaşmadım şu ana kadar. Rapid aktif durumda bende. S.M.A.R.T.ta da herhangi bir sorun gözükmüyor. Ve evet, AMD kullanıyorum.

Ahci mod da rapid açık iken ve kapalı iken sıralı hız değerleri normal ama random da dibe vuruyor bir türlü çözemedim durumu. İde iken randomda güzel çalışıyor ama şu anlık güç kesme gibi sorunu çözsem rapid kapalı iken 300 400 sıralı bile çok bana 4k ide de 30-40mb/s veriyor fena değil hala araştırmalara devam ediyorum ama bir çözüm çıkmayacak gibi sanırım iade edip başka marka alacağım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı