Samsung Magician, Samsung 870 EVO görünmüyor

Ürün bariz sahte. İade edin. Almazlarsa Tüketici Hakem Heyetine başvurun.

Daha önce tonla konuda bahsettim. Yetmedi bir başka tespit yöntemini de profil mesajı olarak paylaştım.

Sahte olsa bu kadar hızlı olur mu? 550'ye 500 çıkmış. IOPS da iyi.
Olur. Günümüzde en kıytırık SATA SSD'ler o hızlara ulaşabiliyor. Firmware yalan söylemez. Değiştirebilseler onu da değiştirirler herhalde. Seri numarasına kadar değiştirmeyi biliyorlar.
Buradam Samsung ile konuşup seri numarasından gerçekliğni öğrenemez misin?
Öğrenemez. Samsung destek çalışanları pek akıllı değil. Seri numarasını orijinal üründen kopyalıyorlar. Çalışan sahte ürünü orijinal kabul ediyor bu sayede. Daha fazlasını isterseniz ürünü Ankara'ya kargolayın, orada kontrol edelim diyorlar. O da zamanında olan (belki hala devam ediyordur, bilmiyorum) keyfi cayma süresini aşacağı için hiç oralı olmadım.

Elinizde orijinal örneği olmadığı için kutu ve içindeki kullanım kılavuzundan tespit yapamazsınız maalesef. Hemen bakınca fark etmek imkansız. Evimdeki orijinal ile kıyasladıkça şüphelenip durdum.
Bendeki ürün başta çalışmadı. Kargoyla uğraşmamak için adamların yerine laptopumla gidip çalışan bir tane aldım. Orada binlerce 1 TB 870 EVO kutusu vardı. Eve geldiğimde konudaki arkadaş gibi 500 MB/s hıza aldanmadım. Magician da genuine demeyince iyice şüphelendim. Firmware olayını fark etmem son damla oldu. Profil mesajımda belirttiğim gibi CrystalDiskInfo'da okunan veri miktarı yok. Orijinal üründe Samsung artık sensör mü koymadı, metadata tuttuğu yerden tasarruf mu yapmak istedi bilmem. Ama yok.
Orijinal ürünümü Samsung Türkiye'nin bir online satış platformunda açtığı hesaptan yaptım. Sahte olana göre daha fazla ödedim ama 3 yıl sonra bozulmayacağını biliyorum.
Bu anlattıklarım yaklaşık 15 ay önce yaşandı.

Satın aldığım platformu hatırlamıyorum ama platform desteğine yazdığımda aksiyon almaları için 2 kişinin daha dolandırılması gerektiği söylenmişti. Sosyal'de 5-10 kişi daha gördüm. Bir güzel devam ediyorlar. O binlerce ürün elbet satılacak.

Boyut olarak şöyle tasvir edebilirim.
Depoya nakit paraları yığıp üstüne yatmışlardı ya. İşte o hacimde kutu doluydu. İçleri dolu olsa gerek ki bana verilen ve laptopumda çalışan ürün o yığından alındı. Adet hesabı yapmak isteyen uğraşabilir.

Son düzenleme:
Ürün bariz sahte. İade edin. Almazlarsa tüketici hakem heyetine başvurun.

Daha önce tonla konuda bahsettim. Yetmedi bir başka tespit yöntemini de profil mesajı olarak paylaştım.

Olur. Günümüzde en kıytırık SATA SSD'ler o hızlara ulaşabiliyor. Firmware yalan söylemez.

Öğrenemez. Samsung destek çalışanları pek akıllı değil. Seri numarasını orijinal üründen kopyalıyorlar. Çalışan sahte ürünü orijinal kabul ediyor bu sayede. Daha fazlasını isterseniz ürünü Ankara'ya kargolayın, orada kontrol edelim diyorlar. O da zamanında olan (belki hala devam ediyordur, bilmiyorum) keyfi cayma süresini aşacağı için hiç oralı olmadım.

Elinizde orijinal örneği olmadığı için kutu ve içindeki kullanım kılavuzundan tespit yapamazsınız maalesef. Hemen bakınca fark etmek imkansız. Evimdeki orijinal ile kıyasladıkça şüphelenip durdum.
Bendeki ürün başta çalışmadı. Kargoyla uğraşmamak için adamların yerine laptopumla gidip çalışan bir tane aldım. Orada binlerce 1 TB 870 EVO kutusu vardı. Eve geldiğimde konudaki arkadaş gibi 500 MB/s hıza aldanmadım. Magician da genuine demeyince iyice şüphelendim. Firmware olayını fark etmem son damla oldu. Profil mesajımda belirttiğim gibi CrystalDiskInfo'da okunan veri miktarı yok. Orijinal üründe Samsung artık sensör mü koymadı, metadata tuttuğu yerden tasarruf mu yapmak istedi bilmem. Ama yok.
Orijinal ürünümü Samsung Türkiye'nin bir Online satış platformunda açtığı hesaptan yaptım. Sahte olana göre daha fazla ödedim ama 3 yıl sonra bozulmayacağını biliyorum.
Bu anlattıklarım yaklaşık 15 ay önce yaşandı.

Satın aldığım platformu hatırlamıyorum ama platform desteğine yazdığımda aksiyon almaları için 2 kişinin daha dolandırılması gerektiği söylenmişti. Sosyal'de 5-10 kişi daha gördüm. Bir güzel devam ediyorlar. O binlerce ürün elbet satılacak.

Boyut olarak şöyle tasvir edebilirim.
depoya nakit paraları yığıp üstüne yatmışlardı ya. İşte o hacimde kutu doluydu. İçleri dolu olsa gerek ki bana verilen ve laptopumda çalışan ürün o yığından alındı. Adet hesabı yapmak isteyen uğraşabilir.

Biginiz için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı