Samsung Note 4 Batarya Tavsiyesi

Berkay4154

Kilopat
3-4 yıldır Note 4 kullanıyorum haliyle batarya ömrü tükendi. Yeni batarya için ne önerirsiniz?
Not: Orijinal batarya alacaktım hem cihazın eski, fiyatın fazla olması hem de üretim yılı eski olduğu için tercih etme diyenler oldu ama yan sanayiye de güvenemiyorum.

Ben iPhone 6 cihazım için almayı düşünüyorum Deji marka bataryadan. Yorumlara göre gayet başarılı bir marka. 1 yıl garantili sanırım.

Duracell Note4 için batarya üretti ancak ürün Türkiye'de hiç satılamadı ya da ben göremedim. Eğer ebay üzerinden alabiliyorsanız onu da düşünebilirsiniz.

Ben iPhone 6 cihazım için almayı düşünüyorum Deji marka bataryadan. Yorumlara göre gayet başarılı bir marka. 1 yıl garantili sanırım.

Deji bataryalar 1 yıldan sonra kendini salıveriyor. İlk kullanımlarda pil süresi gayet iyi gidiyor ancak bu performansını ileriki yıllarda sağlayamıyor.

Bu arada note 4 için çinliler pil üretti. Pilin kalınlığı telefon kadar ve 10.000mah Telefonun arka kapağını takmıyorsunuz onun yerine kalın bir kılıfla beraber geliyor ve onu takıyorsunuz. Bu pil için spacelemon bir kernel bile üretti.

@SypeR bu konuda ne düşünüyor ki. Kendisi note4 geliştiricileri arasında sivrilen kişilerden birisi.

Deji bataryalar 1 yıldan sonra kendini salıveriyor. İlk kullanımlarda pil süresi gayet iyi gidiyor ancak bu performansını ileriki yıllarda sağlayamıyor.

Bu arada note 4 için çinliler pil üretti. Pilin kalınlığı telefon kadar ve 10.000mah Telefonun arka kapağını takmıyorsunuz onun yerine kalın bir kılıfla beraber geliyor ve onu takıyorsunuz. Bu pil için spacelemon bir kernel bile üretti.

@SypeR bu konuda ne düşünüyor ki. Kendisi note4 geliştiricileri arasında sivrilen kişilerden birisi.
Note 4 orjinal bataryası bile 1 yılda salmıştı ve şişme yaptı zaten

Note 4 orjinal bataryası bile 1 yılda salmıştı ve şişme yaptı zaten
Note 4 kronik batarya ve şebeke sorunlarına sahip bir cihaz. İlk üretim piller 6 7 ay içinde patlak veriyorlardı ancak yeni piller normal bir pil kullanımı sağlıyor. Yani en azından telefon %30 lara gelince kapanmıyor.

Öncelikle herkese teşekkürler. Deji'yi çok duydum lakin üreticisi ve güvenirliği hakkında hiçbir fikrim yok açıkcası daha önce yan sanayi de hiç kullanmadım. Peki Deji'nin bataryasın da hızlı şarj ve NFC özelliği var değil mi?

Deji'nin bir yıl sonra performans düşüklüğü ne kadar oluyor? Orijinali iki yıl sonra 8-9 saatlik kullanım süresin den 5-6 saat'e düştü şuan 3-4 saatlere indi. Çin bataryası için de kaliteli olduğunu düşünürek konuşursak: Her ne kadar pil kapasitesi devasa gelse de kalınlığı telefon kullanımına büyük engel olur.
Duracell Note4 için batarya üretti ancak ürün Türkiye'de hiç satılamadı ya da ben göremedim. Eğer ebay üzerinden alabiliyorsanız onu da düşünebilirsiniz.

Duracell'in bataryasına bir ara bakmıştım ama söylediğiniz üzere burada yok, yurt dışı alımı için de kişiler den bulabildim onlara da pek güvenemedim. Bir aya yakın beklemeyi, farklı firma, kullanılmış ya da deforme olma ihtimallerini göze almak istemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı