Samsung Note 4 Şarj Problemi

Musa Can

Kilopat
Kullandığım Samsung Note 4 telefonumun şarjı ile sorunlar yaşıyorum.
İlk sorunum telefonum sarj olurken belirli bir seviyeye geldiği zaman ( %88, 92 vb.) şarj ilerlemiyor. Aslında şarj %100 oluyor ama göstermiyor, çünkü bataryayı çıkarıp taktıktan sonra telefon %100 şarj olarak açılıyor. Yeniden başlatmak, telefonu kapatıp açmak ile düzelmiyor, sadece bataryayı çıkarıp takmak gerekiyor.
Diğer bir sorun ise şarj %15'in altına indiğinde, şarja taktığımda telefonun şarjı birden %5 seviyesine düşüyor ve telefon şarjda iken %0'a kadar geriliyor. Eğer telefonu %8 civarında takarsam da direk %0 olup telefon kapanıyor. Sorunlar batarya dışında bir şeyden kaynaklanıyor olabilir mi? Örneğin; Yazılımsal bir sorun.
İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun bataryada. Batarya dışında bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Şarjın gerileme olayı ise o anlık enerji akımından kaynaklanıyor olabilir. Uygulama mağazasında ampermetreler mevcut. Bir göz atın isterseniz. Bazı durumlarda aynı prize takılmasına rağmen kablo üzerinden geçen akım bir olmuyor.

Ne guzel. Bataryada sorun var adamin, iki hareketle degistir gec.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yorumlar için teşekkürler. Cihazın garantisi 8 Kasım 2017' de bitiyor, servise verirsem değişimini yapar mı, yoksa bataryayı kendim mi satın alayım?

Garantiye yollayın o zaman?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…