Samsung Note 5 donup yeniden başlatıyor

Güven KAHVECİ

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitmeni
Arkadaşlar yardımlarınıza ihtiyacım var. Sorunum Facebook, YouTube, Instagram gibi uygulamalarda veya telefon aramalarında telefonun kendisini rastgele yeniden başlatması ile başladı. Mesela Facebook'ta dolanırken sorun yoktu fakat bir video açtığımda telefon kapanıyordu. Garantisi bittiği için bir telefoncuya gösterdim bataryasının bozulmuş olabileceğini söyledi ve batarya performansında da düşüş olduğunu yüzde 20 - yüzde 10 gibi değerlerde telefonun kapanıverdiğini görünce bataryanın değiştirilmesini istedim. Açılıp kapanma olayı 2 - 3 ay gibi bir sürede çok nadir yaptı. Ocak ayında bir güncelleme geldi ve yeni yazılımı yükleyene kadar telefon yine aynı soruna düşüyor download moda girip çıkana kadar sürekli yeniden başlamaya devam ediyordu. Sorunun ROM da olacağını düşündüm ve Odin ile orijinal ROM'u kurdum. Fakat şimdi de açıldığında rastgele kitleniyor biraz bekledikten sonra kapanıp açılıyor. Bu sorunu kurulum aşamasında dahi yaptı. Wipe data factory reset yapayım dedim "yes" tıkladığımda başlıyor ve telefon öyle kalıyor bir önceki menüye veya yeniden başlatma işlemi yapmıyor.

Arkadaşlar uzun oldu fakat belki Samsung bir telefonu kullanan bir arkadaşta sorunu yaşayıp nasıl çözdüğünü anlatabilirse ben de o yöntemleri denemek istiyorum veya sağlam bir Samsung tamircisi biliyorsanız önerebilirsiniz.

Garantisi bittiği için batarya değişimini elden yaptırmıştım.

Merhabalar , sıkıntı sizin de denediğiniz üzere rom gibi görünüyor , eğer sağlıklı bir rom kurulumu yaptığınzdan eminseniz slim rom denilen lite romlardan birini kurup yine test etmenizi rica edicem. Eğer yeni romdada benzer sıkıntıları yaşıyorsanız sıkıntı anakart kaynaklı gibi. Note5 serisinde böyle bir problem var ve sağlıklı çözümü yok anakart değişimi dışında , anakart değişimi de cihaz parası olduğundan yavaş yavaş yeni cihaz bakmanızı tavsiye ederim rom denemesi başarısız olursa.

Anladım arkadaşlar. 7.0.1 orjinal romu denemiştim. 6.0.1 orjinal romu da denemek istiyorum aslında. Wipe data factory reset yaptırabilir hale gelse belki düzelir diye rom deneyeceğim yine. Farklı bir çözümü olan arkadaşların tecrübelerinden de faydalanmak isterim.

Arkadaşlar yardımlarınıza ihtiyacım var. Sorunum Facebook, YouTube, Instagram gibi uygulamalarda veya telefon aramalarında telefonun kendisini rastgele yeniden başlatması ile başladı. Mesela Facebook'ta dolanırken sorun yoktu fakat bir video açtığımda telefon kapanıyordu. Garantisi bittiği için bir telefoncuya gösterdim bataryasının bozulmuş olabileceğini söyledi ve batarya performansında da düşüş olduğunu yüzde 20 - yüzde 10 gibi değerlerde telefonun kapanıverdiğini görünce bataryanın değiştirilmesini istedim. Açılıp kapanma olayı 2 - 3 ay gibi bir sürede çok nadir yaptı. Ocak ayında bir güncelleme geldi ve yeni yazılımı yükleyene kadar telefon yine aynı soruna düşüyor download moda girip çıkana kadar sürekli yeniden başlamaya devam ediyordu. Sorunun ROM da olacağını düşündüm ve Odin ile orijinal ROM'u kurdum. Fakat şimdi de açıldığında rastgele kitleniyor biraz bekledikten sonra kapanıp açılıyor. Bu sorunu kurulum aşamasında dahi yaptı. Wipe data factory reset yapayım dedim "yes" tıkladığımda başlıyor ve telefon öyle kalıyor bir önceki menüye veya yeniden başlatma işlemi yapmıyor.

Arkadaşlar uzun oldu fakat belki Samsung bir telefonu kullanan bir arkadaşta sorunu yaşayıp nasıl çözdüğünü anlatabilirse ben de o yöntemleri denemek istiyorum veya sağlam bir Samsung tamircisi biliyorsanız önerebilirsiniz.

Garantisi bittiği için batarya değişimini elden yaptırmıştım.

Aynı sorun bende de başladı. Format ve batarya sorunu çözmedi. Sanırım artık beni değiştir diyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı