Samsung NP270E5E-K0TR Bios secure boot engeli

Cenk27

Hectopat
Daha fazla  
Samsung NP270E5E-K04TR laptop virüs bulaşmış PC'de hiç bir ayar yapılamadığı için format atmak istedim. Zar zor fabrika ayarlarına sıfırlayayım dedim. Sistem tamamen çöktü. BIOS'ta secure boot var galiba. Bir türlü giremeyince harddisk'i başka laptopta sıfırladım. Belki açılışta hata verir BIOS'a girerim diye bu defa açılışta "All boot options are tried. press f4 key to recover with factory image using recovery or any other keys for next boot loop iteration." şeklinde yazıyor. Youtube'da bir video da aynı marka laptobun harddisk'ini çıkarıp bu hata verdikten sonra Win8 yüklü DVD takıp Ctrl+Alt+Delete yaptıktan sonra BIOS'a girebildiğini gördüm yaptım yine olmadı. Daha sonra başka bir video da anakart üzerinde BIOS reset pin'erine 30 saniye bir tornavida yardımıyla BIOS'u sıfırlayan videonun aynısını yaptım yine olmadı. İlk defa bir PC karşısında bu kadar çaresiz kaldım. Bir çözüm yolu vardır elbet. Siz değerli Üstatlarımdan bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı