Çözüldü Samsung NP300E5E laptopta işlemci değişir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cako.tr

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım maalesef çok kötü ben en azından değiştirişip değiştirilmediğini öğrenmek istiyorum. Yeni laptop ya da masaüstü bilgisayar alacak durumum yok.
Ekran kartım GPU ile çalışıyor işlemcimi değiştirirsem ekran kartımıda değiştirmek istiyorum. Birkaç ay önce hard diskim yandığı için SSD ile değiştirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin ne tam olarak? CPU-Z indirip CPU kısmını atar mısın?

Geç yazıyorum hatta çok geç yazıyorum üzgünüm buyurun.
1697125411265.png

Çözüm
Teşekkür ederim nerede yazıyor lehimli olduğu öğrenebilir miyim? :(

Socket kısmında BGA yazmasından dolayı, BGA işlemciler lehimli oluyor, PGA değiştirmelebilir.

Hiçbir yöntemi yok mu şimdi? (başka bilgisayar alacak durumum yok)
Elbette var fakat maliyeti böyle bir cihaz için gereksiz olur, satıp yeni model almanız daha mantıklı.

Elbette var fakat maliyeti böyle bir cihaz için gereksiz olur, satıp yeni model almanız daha mantıklı.

200TL'ye gitmez bilgisayarım satarsam 200 liraya bir şey yapamayacağım elimde tutuyorum en azından ihtiyaçlarımı karşılıyor tekrardan yardımınız için teşekkür ederim. Yöntem anakart değişimi falan mı?

200TL'ye gitmez bilgisayarım satarsam 200 liraya bir şey yapamayacağım elimde tutuyorum en azından ihtiyaçlarımı karşılıyor tekrardan yardımınız için teşekkür ederim. Yöntem anakart değişimi falan mı?

BGA makinesiyle yapılabiliyor fakat hem riskli, hem BGA yapıda bir işlemci çipi bulup yeniden yukseltmek zor, hem de pahalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı