Samsung NP510R5E Laptopta HDTune Programındaki Calibration Retry Count Warning Hatası

MrExpert

Hectopat
Samsung NP510R5E model notebok um var. 1 TB 5400 RPM HDD var ancak son zamanlarda aşırı geç açılma bir yavaşlama vardı. Donmalar, kilitlenmeler vesaire. Bende HDD yavaş kalıyor diye SSD taktırmayı düşünüyordum ama diskin 5400 RPM olması bu kadar sorun yapmaması gerekiyordu.

Aklıma HDTune Pro geldi. En son sürümü yükleyip tarama yaptım, sonuç ortalama bir hızı vardı ancak HEALTH kısmında "Calibration Retry Count Warning" hatası ve "c7 interface CRC Error Count attention" hatasını gördüm. HDD'ler hakkında fazla bilgi sahibi değilim. Bu hataların açıklaması nedir? Servise göndersem değişim olur mu HDD'e? HDD'i değiştirseler bile SSD taktıracağım ancak yinede yollamaya değer mi servise?

Son düzenleyen: Moderatör:
Error Scan bölümünden tarama yapın ama Quick Scan seçeneğini işaretlemeyin. Sonrasında sonucu paylaşın.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı