Çözüldü Samsung NP550P5C-S05TR laptopum kablolu ağa bağlanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Alpscape

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5-12450H
16GB 3200MHZ Ram
GTX1650
Excalibur G770
Samsung NP550P5C-S05TR markalı bir laptopum var bu laptopta kablolu ağa bağlanamıyorum bilgisayarı ikinci el olarak aldım. İlk başlarda bağlanıyordu ama bu son zamanlarda bağlanmıyor. Tanımadığı aygıtta yok. Bağdaştırıcı seçeneklerinde ise kabloyu takmama rağmen görünmüyor.
Sebebi nedir?

Son düzenleme:
Çözüm
Denetim masasından, ağ ve paylaşım merkezi bölümüne git. Orada sol tarafta bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin seçeneğine tıkla.
Bir diğer yol;
Windows tuşu + r ye bas çalıştır penceresini aç, buraya CMD komutu yazarak siyah dos penceresi açılır. Oraya olarak systeminfo komutunu yazarak enter basınız.

ağ kartı marka ve modeli

Intel(r) centrino(r) Advanced-n 6235 kablosuz modeli ama kablolu bağdaştırıcı yazmıyor.
Alttaki görseldekiler var sadece.
Sorunu çözdüm. BIOS ayarlarında Ethernet lan ı devre dışı bırakmışım. Ondan dolayı görünmüyormuş.
Bağdaştırıcı yazılımı eski sürüm olabilir. Eski sürümlerde ya internet hızında düşüş oluyor ya da Wi-Fi ağına bağlanamıyorsun. Bağdaştırıcı modelini belirtir misin?

Bağdaştırıcı yazılımı eski sürüm olabilir. Eski sürümlerde ya internet hızında düşüş oluyor ya da Wi-Fi ağına bağlanamıyorsun. Bağdaştırıcı modelini belirtir misin?

Bağdaştırıcı modeline nereden bakacağım?

Bağdaştırıcı modeline nereden bakacağım?

Denetim masasından, ağ ve paylaşım merkezi bölümüne git. Orada sol tarafta bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin seçeneğine tıkla.
Bir diğer yol;
Windows tuşu + R ye bas çalıştır penceresini aç, buraya CMD komutu yazarak siyah dos penceresi açılır. Oraya olarak systeminfo komutunu yazarak enter basınız.

ağ kartı marka ve modeli

Bir diğer yol;
Windows tuşu + r ye bas çalıştır penceresini aç, buraya CMD komutu yazarak siyah dos penceresi açılır. Oraya olarak systeminfo komutunu yazarak enter basınız.

ağ kartı marka ve modeli

Intel(r) centrino(r) Advanced-n 6235 kablosuz modeli ama kablolu bağdaştırıcı yazmıyor.
Alttaki görseldekiler var sadece.
Sorunu çözdüm. BIOS ayarlarında Ethernet lan ı devre dışı bırakmışım. Ondan dolayı görünmüyormuş.

Dosya Ekleri

• ağkartı.PNG
    ağkartı.PNG
    7,3 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı