SAMSUNG NP550P5C-S05TR Sıcaklık sorunu

m.d.c.

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,
Youtube'da Technopat'ı gördüm. Burada zaman geçirmeye başladım. Artık yardım etmek ve yardım almak için üye oldum. Forumda yeniyim. Konuyu yanlış yere açtıysam gereğini yapabilirsiniz.

Arkadaşlar bilgisayarım çok ısınıyor. Bir çözüm bulamadım. Yıl 2014 fakat hala eski model soğutucular var.

Samsung s05tr bilgisayarım; İntel i7 3630QM işlemci, Nvidia 650M daha fazlası için aşağıda ki adrese bakabilirsiniz.

Samsung ATIV Book NP-550P5C-S05TR (W8) | Bimeks - Teknolojinin Kalbi Burada Atıyor

Bu bilgisayarımı aldım alalı çok ısınıyor. 1-2 aylık bir PC. Sadece Cs Go oynuyorum, daha Crysis 2, Mafia 2, Assains Creed vb yüklemeden çok ısınıyor.
Şu temsili resimde ters çevrilmiş hali. Yani solda fan. Sağda Dvd okuyucu olduğunu belirtmek istedim.

ZALMAN 3000U : Zalman ZM-NC3000U 17" Notebook Soğutucusu - Bilgisayar - Hepsiburada.com

Zalman ZM-NC2000 17" Notebook Soğutucu Siyah : Zalman ZM-NC2000 17" Notebook Soğutucu Siyah - Bilgisayar - Hepsiburada.com

Zalman ZM-NC2000NT 17" Ultra Slim Alüminyum Siyah Notebook Soğutucu : Zalman ZM-NC2000NT 17" Ultra Slim Alüminyum Siyah Notebook Soğutucu - Bilgisayar - Hepsiburada.com

Başka bir forumda ki konular:
"ZM-NC2000 vs ZM-NC3000 karsilastirma konusu :" ZM-NC2000 vs ZM-NC3000 karsilastirmam
"Zalman NC-3000U Notebook Soğutucusu Ürün İncelemesi:" Zalman NC-3000U Notebook Soğutucusu Ürün İncelemesi
"Zalman NC3000 aldım faydası yok. NC2000 nasıl?:" Zalman NC3000 aldım faydası yok. NC2000 nasıl?

Şundan 3 tane alsam mı sizce?

Termos Large Buz Kaset 840 Gr 140161 - Outdoor - Hepsiburada.com

Arkadaşlar ne yapabilirim? Yardım ederseniz sevinirim.
İyi Forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Servise yollayın. Termal macunun yenilenmesini ve içinin temizlenmesini isteyin. Bu daha kalıcı bir çözüm olacaktır.

Servise yollayın. Termal macunun yenilenmesini ve içinin temizlenmesini isteyin. Bu daha kalıcı bir çözüm olacaktır.
Hocam ilk haftadan beri ısınıyor. Yeni bilgisayarın, kutunun içinde tozlanacağını düşünmüyorum.

Sıfır mı aldınız yoksa ikinci el mi? Bir de işletim sistemi nedir ve ayrıca Görev Yöneticisi'nde işlemci kullanımı ne durumda ?

Sıfır mı aldınız yoksa ikinci el mi? Bir de işletim sistemi nedir ve ayrıca Görev Yöneticisi'nde işlemci kullanımı ne durumda ?

Öncelikle merhabalar, konuma teşrif ettiğiniz için minnettarım.
Sıfır yeni aldım. İlk haftadan beri oyun (cs:go vb.) oynarken ısınıyor. Normal internette takılırken pek sorunum olmuyor. İşletim sistemim Windows 8.1. Görev yöneticisinde; CPU: %2-4 Bellek: 2,4/7.9 (%30) yazıyor.

Sizce, yukarıda linklerini verdiğim; çift orta fanlı Zalman 2000 mi? Yoksa, tek büyük fanlı Zalman 3000U mu almalıyım? Yukarıda özelliklerini de verdim. Fakat, birçok kişi, Zalman soğutucunun Crysis 2 vb. oyunlarda pek etkisi olmadığını söyledi. Yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler.
İyi Forumlar.

Fanı bir şekilde kapatıyor olabilir misin? Ayrıca oyun laptopları haricindeki laptoplar oyunlarda ısınır.

Fanı bir şekilde kapatıyor olabilir misin? Ayrıca oyun laptopları haricindeki laptoplar oyunlarda ısınır.
Hocam biliyorum ısınır, 3 soğutucu için yorum istiyordum. Fanı kapatmıyorum hayır.

Bi soğutucu alın ama ben de çok fark edeceğini sanamıyorum açıkçası. Bu bir oyun laptopu değil. Yanlış bir tercih yapmışsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…