Samsung Odyssey G3 LF24G35TFWMXUF nasıldır?

polakavic

Kilopat
Daha fazla  
Ghostingi kullanımı çok etkiliyor mu bilmiyorum açıkçası.
Kullanıma etkiden ziyade göz zevkini çok bozuyor. Hele ki siyah renkli bir sahnede veya herhangi birşey de. Benim monitörde aşırı ghosting var. Tam bir çile. Siyah renk ağırlıklı bir oyun sahnesinde sinir bozucu olabiliyor.

Kullanmadım ama genel olarak konuşacağım. Bence makul fiyat ve alınabilir marka. Pivot olması çerçevesiz olması, paneli kişiye göre değişir ama VA panel benim tercihim değil zevk meseli. Geldiğinde bakarsınız ghosting var ise göze çok batıyorsa veya renklerine bakın tatmin etmezse iade edebilirsiniz onun haricinde güzel monitör.

Kullanıma etkiden ziyade göz zevkini çok bozuyor. Hele ki siyah renkli bir sahnede veya herhangi bir şey de. Benim monitörde aşırı ghosting var. Tam bir çile. Siyah renk ağırlıklı bir oyun sahnesinde sinir bozucu oluyor.

İnşallah dediğiniz derece olmaz. En azından eski monitörüm LG'den ve şu anda kullandığım kare Casper monitörden kötü olmaz herhalde. Ayrıca sanırım elimdeki sistem ile tam performansını alamayacağım (GPU: AMD Radeon HD 6670).

İnşallah dediğiniz derece olmaz. En azından eski monitörüm LG'den ve şu anda kullandığım kare Casper monitörden kötü olmaz herhalde. Ayrıca sanırım elimdeki sistem ile tam performansını alamayacağım (GPU: AMD Radeon HD 6670).

Kutu içeriği olarak DP kablosu çıkıyormuş sanırım ona da dikkat edin.

İnşallah dediğiniz derece olmaz.
Umarım. Bu model hakkında da benim ki (Samsung CRG50) hakkında da ghosting sorunu ile ilgili epey kötü yorumlar okumuşluğum var. Bu fiyat skalasında bulunan çoğu hatta bütün Samsung monitörlerde ghosting sorunu mevcut. G7 ve G9 gibi premium serilerde bunlar kadar yok mesela. Ama onlarda VA.

Kutu içeriği olarak DP kablosu çıkıyormuş sanırım ona da dikkat edin.

Evet HDMI kablosu yokmuş. Elimde vardı bir tane işimi görür yüksek ihtimal.

Umarım. Bu model hakkında da benimki (Samsung CRG50) hakkında da ghosting sorunu ile ilgili epey kötü yorumlar okumuşluğum var. Bu fiyat skalasında bulunan çoğu hatta bütün Samsung monitörlerde ghosting sorunu mevcut. G7 ve G9 gibi Premium serilerde bunlar kadar yok mesela. Ama onlarda VA.

Aslında sizinkinden düşündüm ilk başta. Bu linkteki monitör sanırım sizdeki. Benim sipariş ettiğim Premium seri olduğundan onda o kadar sorun olmaz diye düşündüm açıkçası. Umarım düşündüğüm gibi olur 😅
Edit: Bugün monitör elime ulaştı. Bu site üzerinden ölü piksel testi yaptım ve herhangi sorunla karşılaşmadım. Bu site üzerinden de UFO testini yaptım ama pek birşey anlamadım açıkçası. Gölgelenme olayı eski bozulan LG monitörüm ile aynı gibi geldi gözüme.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı