Samsung Odyssey G3 LS27AG320NUXUF vs ASUS TUF Gaming VG249Q vs LG 23,8" 24GN65R-B

Bütçe
4500
Selam. Yeni gördüm biraz geç yazıyorum kb.

Ürün geldi evet, ayın 5'inde sipariş vermiştim ve 7'sinde elime ulaştı. Yani 4 gündür kullanıyorum bugün 5.gün olacak. Ben direk laptop ekranından buna geçtiğim için başka monitörlerle kıyaslama yapma şansım yok. Ancak benim beklentilerimi fazlasıyla karşıladığını söyleyebilirim.

Öncelikle ben illa 27 inç istiyordum ama iyi ki son anda karar değiştirip 24 inç almışım. Benim için gayet yeterli ve 1080p için oldukça ideal olduğunu anladım. 27 inç VA panel bir monitör alacakken 24 inç IPS panel bir monitör almış oldum ve doğru bir seçim yapmışım diye düşünüyorum.

Monitörün asansör ve pivot özelliği olması benim için en büyük artılardan bir tanesi. Ayağı da oldukça sağlam, monitör kesinlikle sallanmıyor. Kablo kanalı falan yok ama çok sıkıntı değil.

Bir diğer önemli artı yerleşik hoparlör olması. Kulaklık kullanmayı sevmediğim için benim için çok iyi oldu bu. Çünkü monitörü laptopa bağlıyorum ve laptopu masanın bir köşesine koyduğum için ses tek taraftan gelecek ve hoş bir durum olmayacaktı.

Monitör ayarlarını yaptığımız menü tuşları çok kullanışlı değil. Açma/Kapama tuşu dahil 7 adet tuş var ve her biri farklı bir işlem yapıyor. Joystick olsaymış menüde gezinmesi daha kolay ve hızlı olabilirmiş.

Monitörün arkasındaki Display Port, HDMI, Güç girişi portu vs konumlarından dolayı kabloları takması biraz zahmetli oldu. Monitörü kurduktan sonra masanın üstündeyken takamadım, monitörü tekrar yatırmam gerekti. Ama bu işlemi sık sık yapmadığım için çok sorun değil.

Kutudan sadece Hdmi kablosu çıkıyor Display Port kablosu yok. Benim için sıkıntı olmadı çünkü laptopun sadece Hdmi portu var zaten. Ama bazı kişiler illa ki keşke DP kablosu da çıksaymış diyecektir.

Freesync Premium olduğunu da not düşeyim. Benim için gene laptop olduğundan dolayı sorun değil nvidia ekran kartım olmasına rağmen çünkü Gsync olsada bu özellik laptoplarda çalışmıyor bildiğim kadarıyla. Nvidia Denetim masasında o seçenek çıkmıyor zaten.

Benim için en büyük eksi adaptörünün olmaması. Güç kablosunu doğrudan monitöre bağlıyorsun. Yaşadığım yerde sık sık elektrik kesintileri olabiliyor bu yüzden adaptör olmaması biraz canımı sıktı. UPS almayı düşünüyorum.

Ben baya araştırdım, izlediğim inceleme videolarında hep oldukça olumlu yorumlara denk geldim. Bütçem için en iyi seçimlerden biri olduğunu düşünerek aldım. Şimdilik memnunum seçimimden. Aşağıda izlediği videoların linklerini bırakıyorum bakmak istersen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim, bende Asus'u sipariş ettim. Henüz gelmedi ama yorumlarınız mutlu etti. Kesinlikle size katılıyorum, 27" VA 1080p paneldense 24" IPS çok daha iyidir diye düşünüyorum bende. Hayırlı olsun size de, güle güle kullanın.

🙏

Detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim, bende Asus'u sipariş ettim. Henüz gelmedi ama yorumlarınız mutlu etti. Kesinlikle size katılıyorum, 27" VA 1080p paneldense 24" IPS çok daha iyidir diye düşünüyorum bende. Hayırlı olsun size de, güle güle kullanın.

🙏
Teşekkür ederim sanada hayırlı olsun. Umarım sorunsuz gelir ve beğenirsin.

Geldiğinde kurcalar kendine göre en beğendiğin modu seçersin ama benim tavsiyem Yarış Modu (Racing Mode) onuda ekleyeyim. Zaten varsayılan olarak o modda geliyor monitör.

@12174 geldi mi monitör? Geldiyse bide senin yorumunu alalım :)

Son düzenleme:
Teşekkür ederim sanada hayırlı olsun. Umarım sorunsuz gelir ve beğenirsin.

Geldiğinde kurcalar kendine göre en beğendiğin modu seçersin ama benim tavsiyem Yarış Modu (Racing Mode) onuda ekleyeyim. Zaten varsayılan olarak o modda geliyor monitör.

@12174 geldi mi monitör? Geldiyse bide senin yorumunu alalım :)
Maalesef, Azerbaycan'dayım, buraya sipariş ettim, biraz uzun sürüyor. 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı