Samsung R540 Laptop i3 370M işlemci değiştirme

ThisisPunisher

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Samsung R540 JS0ATR modeli bilgisayarım var. i3 370N PGA988 soket işlemcisi var. Bilgisayarımın işlemcisini değiştirmek istiyorum. En iyi hangi işlemciyi takabilirim acaba? 2. Nesil işlemcileri takabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
2. nesil işlemci PGA988 soketine uymaz. 2. el i5 560M veya 480M alabilirsin. i7 740QM tavsiye ederdim fakat o laptobun soğutma sistemi 4 çekirdekli 45 watt bir işlemciyi serin tutacak kadar güçlü değil. Sıkıntı yaşaman muhtemel. Zaten 1. nesil işlemciler mimariden yoksun ve termal olarak bir çok nesilden daha fazla ısınıyor. Bu arada i3 370M ile i5 560M arasında %8'lik bir performans farkı var ona göre yükseltme tercihi yapmalısın.

2. nesil işlemci PGA988 soketine uymaz. 2. el i5 560M veya 480M alabilirsin. i7 740QM tavsiye ederdim fakat o laptobun soğutma sistemi 4 çekirdekli 45 watt bir işlemciyi serin tutacak kadar güçlü değil. Sıkıntı yaşaman muhtemel. Zaten 1. nesil işlemciler mimariden yoksun ve termal olarak bir çok nesilden daha fazla ısınıyor. Bu arada i3 370M ile i5 560M arasında %8'lik bir performans farkı var ona göre yükseltme tercihi yapmalısın.
560m ile şu anki kullanımımdan çok fark eder mi peki? 120gb ssd var şu anda ama ets2 gibi oyunlarda tam beklediğim performansı vermiyor. evdeki masaüstümde core 2 duo e8300 4gb ddr3 ram ve hd5570 var. o daha iyi performans veriyor ve daha kaliteli oynuyorum sshd olduğu halde

Farkı hissetmezsiniz ama kağıt üzerinde elbet bir getirisi olacaktır. E8300, 4 GB DDR3 RAM ve HD 5570 sistemden daha fazla performans almanız çok normal.

Hocam merhabalar. Uzun süre geçti fakat kafama uyan işlemci bulamadım. Geçen gün 90TL'ye I7 740QM buldum. Sürekli olarak laptop soğutucusu ile kullanıyorum. Termal bakımlarınıda eksiltmiyorum. Düzenli olarak termal macununu yeniliyorum. Çok büyük bir sıkıntı olur mu?

Hocam merhabalar. Uzun süre geçti fakat kafama uyan işlemci bulamadım. Geçen gün 90TL'ye I7 740QM buldum. Sürekli olarak laptop soğutucusu ile kullanıyorum. Termal bakımlarınıda eksiltmiyorum. Düzenli olarak termal macununu yeniliyorum. Çok büyük bir sıkıntı olur mu?
Hocam selamlar aynı bilgisayardan bende de var ve bende i7 740qm yükseltmesi yapmayı düşünmekteyim. Acaba işe yaradı mı yoksa ısınma problemi oluşturup pişman mı etti? Yardımcı olabilirsen çok sevinirim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı