Samsung S20 FE batarya kalibrasyonu yapılmalı mı?

Newkan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana
Arkadaşlar telefonu alalı 3 gün falan oldu bataryası çabuk bitiyor hiç memnun değilim. %100'den %99 düşüyor hemen bende şarjı %0'a indirip telefonu kapalı şekilde şarj ediyorum şu an bir faydasını görür müyüm?

Son büyük güncelleme sonrası (yanılmıyorsam Android 13 olması lazım) şarj tüketimi aşırı biçimde arttı. Ben şahsen Güç Tasarruf Modu kapalıyken daha az şarj gittiğini gözlemledim garip biçimde özellikle de %50´nin altındayken Güç Tasarruf Modu açıksa daha hızlı iniyor. Bununla beraber arka planda açık olan uygulamaları açık uygulamalar kısmından kontrol edin onlar da epey şarj yiyor. Bunun haricinde yine üst menüden açık olan şeyleri tek tek kontrol ederek gereksiz şeyleri kapatabilirsiniz.

Öyle yapmanıza gerek yok. 20 altına inmeden şarja takın 100 olmasını beklemenize gerek de yok Samsung olumsuz bir etkisi olmadığını söyledi.
Ne kadar ekran süresi alıyorsunuz 1 tam şarj süresince?

Batarya lion ve sanırsam kullandıkça iyileşcek. Ben alalı 1 ay oldu. İsınma ve batarya erken bitiyordu. İkisi de azaldı. Ya güncelleme geldi ya da kullandıkça telefon yerine oturdu. 60 Hz ve bazı uygulamaları uyuttum. İsınma hala var ama az. Batarya da olması gereken sonuçta 4300 mAh normal bence. 6 - 7 saat alıyorum. Günü çıkarıyor.

Öyle yapmanıza gerek yok. 20 altına inmeden şarja takın 100 olmasını beklemenize gerek de yok Samsung olumsuz bir etkisi olmadığını söyledi.
Ne kadar ekran süresi alıyorsunuz 1 tam şarj süresince?

Ben bunu size atana kadar 99 düştü şimdi

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230830_194603_Device care.jpg
    Screenshot_20230830_194603_Device care.jpg
    48,5 KB · Görüntüleme: 36

Yeni konular

Geri
Yukarı