Samsung S21 vs Samsung Note 20 Ultra

• Konuyu başlatan dost
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 4B

dost

Kilopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar soru basit sizce Samsung S21 mi yoksa Samsung Note 20 Ultra mi? Benim için önemli olan kamera, hız, ekran ve uzun ömür olması. Sizce hangisi? Sadece bu ikisi arasında önerilerinizi merak ediyorum, başka onermeyin lütfen.

Kamera ve ekran olarak S20 Ultra daha iyi. İşlemci olarak ise S21 SD daha iyi yani daha uzun ömürlü olur S20 Ultra'ya göre. Ayrıca SD işlemci Exynos'a göre daha az ısınma yapar.

Kamera ve ekran olarak S20 Ultra daha iyi. İşlemci olarak ise S21 SD daha iyi yani daha uzun ömürlü olur S20 Ultra'ya göre. Ayrıca SD işlemci Exynos'a göre daha az ısınma yapar.

S20 Ultra değil Note 20 Ultra yazdım ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Note 20 Ultranın kullandığı Exynos 990 işlemcisinden çoğu kullanıcı memnun değil güç tüketimi ve ısınma açısından. S21 serisinde Exynos 2100 var diye biliyorum ve Exynos 990da bulunan sorunlar giderilmişti.

Ben olsam S21 satın alırdım. Note 20 Ultra çok yakışıklı bir cihaz cam arka kapak falan ama çok kaba. S21 de plastik ama daha kullanışlı bir cihaz bence. Ekran olarak ikisinin de üzeceğini sanmam. Ekstradan S21 1 büyük Android güncellemesi daha fazla alacak Note 20 Ultradan.

Önümüzdeki hafta Exynos 2200'lü S22 serisi tanıtılacak, bütçeniz var belli ki. Aceleniz yoksa bekleyin. Bu işlemciyi AMD'yle beraber tasarladılar. İlk defa Snapdragon'a göre daha tercih edilebilir bir işlemci olabilir deniyor. Çıkınca testlerine göre hareket edersiniz.

İkisi arasında ise kalemi kullanacaksam Note, kullanmayacaksam S alırdım.

Biraz zaman geçmiş konunun üstünden ancak bende bir süredir Note 20 ultra için araştırma yapıyorum. İkinci el olarak snapdragon 865+ işlemcilisini de buldum ama burda uzun kullanmak için tek yol pasaport kaydı yaptırmak, başka yolu yok. Bu yüzden 990'ın genel kullanımda nasıl bir işlemci olduğunu araştırdım biraz. Herkesin ağzında işlemcinin kötü olduğu var. Ve aslında Eksinos işlemciler Snapdragonlara göre daha verimsiz gibi duruyor. Ama bu bilgileri bize verenlerin hepsi bençmark testlerinin sonuçlarına göre söylüyor. Bu testler telefonları çok uç noktalarda deneyip puanlama yapan testler. Ben bir süredir bu testlerin sonuçlarını o kadar da takmamaya başladım açıkçası.
Son kullanıcı deneyimleri, uzun kullanım testi gibi şeyleri araştırdım. Yutup'ta bir kanalda izlediğim kadarıyla SD modeli ile 990 modelinin pil bitirme testini izledim. Tam olarak günlük kullanılan uygulamalarla telefonların pillerini bitirmeyi denediler. 990'ın pili bittiğinde SD'li telefonun %7 şarjı vardı. Bu kadar 990 kötü işlemci köpürtmesinin sonucunun sadece %7'lik pil tüketimi farkı olması üzücü.
Fotoğraf kıyaslamalarını da izledim ki açıkçası, bazı niş durumlar hariç iki işlemci de güzel fotoğraf işlemesi yapabiliyor gördüğüm kadarıyla. 990 kötü dense de, Samsung bu işlemciye güvenip amiral gemisi modeline koymuş ve gerçekten de çok kötü değil gibi duruyor.
Benim için tek dikkat çeken eksi yanı burdaki modellerde 5G olmaması açıkçası. Bunun dışında beni endişelendirecek başka bir eksisi olmadığını gördüm telefonun.
Şuan Xs Max kullanıyorum. Telefonumdan da memnunum açıkçası ama değişiklik olsun diye Note 20 ultraya geçmek istiyorum. Telefonu mağzalarda gidip inceledim biraz. Ekran ve kasa gerçekten çok güzel. Kaliteli bir eşyayı elinizde tuttuğunuzu hissedebiliyorsunuz.
Şimdilik ilk fırsatta garantili bir 2.el almayı/takasa girmeyi düşünüyorum. 22 serisini de duyurdular artık, bir ihtimal Note'larda indirime gidebilirler son kalanları da tüketmek için. Eğer güzel bir indirim yakalarsam sıfırını da alabilirim.

Geri
Yukarı