Samsung S23 FE, S23 kadar uzun ömürlü olur mu?

Bütçe
20-30 bin
İmkan varsa S23 alın.
İmkan var çok şükür, dediğim gibi yılbaşından sonraki zamlarda ne olur, ne biter bilmem. Ayrıca arada 10k fark var ve ikisi de aradığım perfomansı veriyor. İkisi içinde aynı ömür vaat ediliyorsa ve S23FE'nin işlemcisinde bir sorun yoksa (Isınma sorunu, ömür kısalma sorunu gibi) neden S23FE almayayım ki? Ha zaten onunla ilgili bir sorun varsa zam filan dinlemem, her türlü s23 alırım.

İmkan var çok şükür, dediğim gibi yılbaşından sonraki zamlarda ne olur, ne biter bilmem. Ayrıca arada 10k fark var ve ikisi de aradığım perfomansı veriyor. İkisi içinde aynı ömür vaat ediliyorsa ve S23FE'nin işlemcisinde bir sorun yoksa (ısınma sorunu, ömür kısalma sorunu gibi) neden S23FE almayayım ki? Ha zaten onunla ilgili bir sorun varsa zam filan dinlemem, her türlü S23 alırım.

Isınma sorunu yok ama ömür kısalmayı bilemeyiz şu an S23FE ekranı A54 le aynı ben almazdım o fiyata o ekran telefon. Para sıkıntınız yoksa direk S23 alın geçin daha iyi ekran daha premium hissiyat var.

Isınma sorunu yok ama ömür kısalmayı bilemeyiz şu an S23FE ekranı A54 le aynı ben almazdım o fiyata o ekran telefon. Para sıkıntınız yoksa direk S23 alın geçin daha iyi ekran daha premium hissiyat var.
Benim de gönlüm S23'ten yana. Mümkün mertebe onu almaya çalışacağım zaten. Şuan olsa rahat alırım ancak dediğim gibi, yılbaşından sonra zamlar ne olur bilemem.

Aratmayacak kadar iyi degil. Islemciler arasinda cok fazla fark var. S8 Gen2 cidden baya iyi islemci, ote yandan S23 FE'deki islemci icin ayni seyleri soyleyemeyecegim. Ilk ciktigi kadar kotu degil ama imkan varsa 23 256GB alin ardiniza bakmayin.
Bence de, benimde gönlüm S23'ten yana. Onu almaya çalışacağım. Şuan olsa hemen alırım ama 1-2 ay sonra yılbaşından sonra fiyatlara ne olur bilmem. Hem aklıma takılan bir soru daha var, ikisinin performansı da beni memnun edecek seviyede. Yani, eğer aynı ömür vaat ediliyorsa ve S23FE'nin işlemcisinde bir sorun yoksa (Isınma, Ömür kısalma gibi) bir sorun yoksa neden 10k fazla vereyim ki? Ha, zaten sorun varsa zam filan dinlemem, direkt S23 alırım.

S23 kadar Pro işlemcisi olamasa da uzun yıllar S23 FE de sorun çıkarmaz.
İşte, sorun çıkarmayacağından emin olmak istiyorum. Sorun çıkarır derlerse direkt S23 alırım zaten. Poco X3 Pro'yu alırken riske attım, bir daha asla atamam... 😔

Hem aklıma takılan bir soru daha var, ikisinin performansı da beni memnun edecek seviyede. Yani, eğer aynı ömür vaat ediliyorsa ve S23FE'nin işlemcisinde bir sorun yoksa (Isınma, Ömür kısalma gibi) bir sorun yoksa neden 10k fazla vereyim ki?
Aklınıza takılan soruyu cevaplayayım. Forumun S23 FE'cisi oldum ama olsun 😄 Öncelikle S23'e çıkabilen birisinin FE'yi düşünmesine hiiç gerek yok. S23 her anlamda daha iyi ve aradaki farkı kesinlikle hak ediyor. Ömür konusunda ise ben bir fark olacağını zannetmiyorum. İkisi de aynı android sürümlerini alacak. İkisinin de işlemcisi belli bir seviyenin üstünde. Yani Android 17 için destek kesilinceye kadar ömrü var iki cihazın da ama bu ömür boyunca yapılan her şeyi daha iyi yapacak S23. Uygulama çalıştıracaksınız daha hızlı çalıştıracak, oyun oynayacaksınız daha yüksek fps verecek, daha stabil çalışacak. Ömür olarak fark olacağını zannetmiyorum. Ayrıca 23 FE'nin işlemci olarak bir aydır falsosunu da görmedim.

Geri
Yukarı