Samsung S23 Ultra vs S24 Ultra

Hocam şuan arada yaklaşık 10000 lira gibi fiyat farkı var. S24U'nın en önemli artısı ekranın düz olması, cihaza daha premium bir hava katıyor. S24U'da Snapdragon gen3 var. 7 yıl yazılım desteği ve kamerasında bir miktar iyileşmeler mevcut. S24U'da AI özellikleri de mevcut. Telefona ayıracağınız bütçe yeterliyse S24U daha iyi bir cihaz. S23U alsanız tabii ki memnun kalırsınız.

S23 Ultra tercih ederdim ben, Edge kavisli panel ve 10x periskop kamera (S24'de 5x) gibi artıları var, güncelleme konusu biraz yanıltıcı, S23 Ultra en kötü 4-5 yıl daha güncelleme alacak, ha ben 7 seneden fazla kullanmak istiyorum çok uzun ömürlü olsun diyorsan S24 alınır.

S23 Ultra tercih ederdim ben, Edge kavisli panel ve 10x periskop kamera (S24'de 5x) gibi artıları var, güncelleme konusu biraz yanıltıcı, S23 Ultra en kötü 4-5 yıl daha güncelleme alacak, ha ben 7 seneden fazla kullanmak istiyorum çok uzun ömürlü olsun diyorsan S24 alınır.
Benim şahsi düşüncem kavisli ekran hem telefonun ekranını küçük gösteriyor. Genel olarak da kavisli ekran beğenilmiyor. Burası kişisel tercih kavisli ekran seviyorsanız zaten S23U alın. Pişman olunacak cihazlar değil. S24U gibi kenarlarında titanyum koruma olmadığı için telefon düşmelere karşı daha savunmasız. Gerçi S23U kılıf ile kullanınca ekranı daha düzmüş gibi duruyor ve koruma olayındaki dezavantajı da kayboluyor. Tamamen bütçe meselesi ben elli bin vereceğime altmış bin verip S24U alırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı