Samsung S4 için MIUI ROM önerisi

T3tracon

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Samsung S4 telefonuma epeydir ROM arıyorum ve MIUI ROM yüklemeyi istiyorum.
Yapıp yapmamam konusunda foruma danışmak istedim.

ROM'lar olmus telefonlara yeniden hayat veriyor. Ben CrDroid ROM'lari seviyorum. ROM'u yuklemeden once mutlaka batarya performansi icin iyi arastirma yapmak gerekli. Yoksa telefonu S10'a cevirse dahi derin uykuya girmeyip bir kac saat icinde bataryayi bitiriyorsa ise yaramaz.

ben aslında MIUI arayüzünü çok seviyorum o yüzden biraz istedim yani daha önce yapmış olan varsa o bilgi verebilir en önemlisi şarj tabiki

Debloat olan ROM'lar var. Onları kullanırsanız hem performans olarak hem pil ömrü olarak çok iyi olur.

ben aslında MIUI arayüzünü çok seviyorum o yüzden biraz istedim yani daha önce yapmış olan varsa o bilgi verebilir en önemlisi şarj tabiki
Hepsine MIUI ROM desekte gelistiriciler farkli olabiliyor. O yuzden birebir ayni ROM'u denemeden yorum yapmak zor. Bence amac arayuze odaklanmadan batarya omru ve ozellestirmeleri iyi olan bir ROM bulmak olmali. Sonra nasil olsa istenilen launcher ile arayuz degistirmek kolay.

peki sizin önereceğiniz bir rom var mı şarj bakımından olması benim için önemli

Şuan LineageOS yüklü zaten ama Şarj konusunda pek memnun değilim

CrDroid iyi bir ROM, deniyebilirsiniz.
Batarya omru icin Kernel Aduitor ile minimum CPU frekansini dusurun. Baslangicta acilan programlardan kullanmadiklarinizi devre disi birakin. Sistem kismina pek ellemeyin. TuneUp Master ve
Battery Calibration Pro programlari da bir miktar uzatabiliyor yine. Bunlarla batarya suresini iyilestirmek mumkun.

Şuan orijinal romunu kullanıyorum hız konusunda diğer romlar daha iyi ama en stabil rom kendi romu yardımınız için teşekkürler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…