Samsung SSD 870 EVO 500GB M.2 ısınıyor

Sezer_1907

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar M.2 SSD ısınma sorunuyla karşı karşıya kaldım. Laptop kullanıyorum içerisindeki M.2 SSD üreticinin kendi varsayılan olarak taktığı SSD. Daha önceleri çok kontrol etmiyordum ısınmayı ama birden aklıma geldi ve oyun içerisindeyken bakmak istedim ve 70-80 derece arasında olduğunu gördüm. Valorant ve PUBG (Steam) oynuyorum sadece. Boştaki ısınma değerleri normal görünüyor. (eklediğim görüntüler boştaki değerler) laptopta iki SSD kullanıyorum bir tanesi SATA. SATA olanda hiç sorun yok oyunda da olsam 40 derecenin üstüne bile çıkmıyor. Üstelik bütün oyunlarım SATA SSD üzerine yüklü. M.2 SSD üzerinde sadece Windows yüklü.

Düzenleme: Başlık yanlış düzenlenmiş. Bilgisayarımda ısınan Samsung SSD değil. 1.JPG adlı görüntüdeki SSD ısınıyor.

Dosya Ekleri

• 2.jpg
    2.jpg
    275,7 KB · Görüntüleme: 43
  • 1.jpg
    1.jpg
    269,4 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:
Anakartın ısısından direk etkileniyor olabilir mi? AIDA64 ile anakart sıcaklık değerlerine de bakmak lazım.

İşlemci ve ekran kartı ısıları gayet normal. Zaten daha daha yeni termal macun değiştirip temizlendi. O program içerisinde tam olarak hangi bölümden kontrol edebilirim? Bir de M.2 SSD üzerinde soğutucu veya soğutma işlevi görecek herhangi bir şey yok.

İşlemci ve ekran kartı ısıları gayet normal. Zaten daha daha yeni termal macun değiştirip temizlendi. O program içerisinde tam olarak hangi bölümden kontrol edebilirim? Bir de M.2 SSD üzerinde soğutucu veya soğutma işlevi görecek herhangi bir şey yok.
Sensors > Motherboard.

Evet, başlık hatalı.

Isınan SSD modeliniz bu;

images - 2022-03-30T143300.148.jpeg

Üzerinde herhangi bir soğutma bloğu yok. Laptopta da M.2 soğutması yoksa ısınmasında pek bir anormallik göremiyorum. M.2'ler, soğutucu yokken ısınıyor maalesef.

Sensors > motherboard.

Böyle bir pencere buldum ama değer görünmüyor. Yanlış yere mi bakıyorum acaba?

Evet, başlık hatalı.

Isınan SSD modeliniz bu;

Eki Görüntüle 1346066

Üzerinde herhangi bir soğutma bloğu yok. Laptopta da M.2 soğutması yoksa ısınmasında pek bir anormallik göremiyorum. M.2'ler, soğutucu yokken ısınıyor maalesef.

PUBG ve Valorant'ta drop oluyor bu yüzden kaynaklanıyor olabilir mi? Drop olduğu zaman bilgisayarı yeniden başlatıyorum büyük oranda düzeliyor. M.2 soğutucuları var alsam faydasını görebilir miyim? M.2 SSD yavaşladı gibime geliyor yavaşladığını tam olarak nasıl anlayabilirim?

Dosya Ekleri

• 3.jpg
    3.jpg
    257,4 KB · Görüntüleme: 14

Yeni konular

Geri
Yukarı