Samsung SSD vs Kingston SSD

Hocam teşekkürler ama soğutucusuz olan model bu.

Hocam görsellik açısından anakartın bloğunu kullanmak daha iyi. Performans olarak hangi soğutucu bloğu kullanmak doğru olur?

Hocam soğutuculu ürün fotoğrafta yanlışlık var açıklamada ne yazıyorsa o gelir 1TB seçerseniz o soğutmalı aynı model zaten ayrıca 990Pro'nun soğutması daha iyidir bence ama görsellik bozabilir.

Çok teşekkürler hocam, Samsung'un 990 Pro adı altında iki farklı modeli var. Aldığınız ve yazma hızı düşük olan ürünün linkini atabilir misiniz?

Benim satın aldığım ürün bu. Aynı ürünün soğutucusuz modeli de var.

Ayrıca soğutma bloğunun sökülmesi garaniyi kesinlikle bozuyor. Ben distribütör ve Samsung Türkiye'den bilgisini aldım. Zaten uyarı etiketi de ürüde bulunuyor.

Sizin Sinerji'den baktığınız ürün Vatan Bilgisayar'da yaklaşık 1200 tl daha uygun. Bilginiz olsun. Sadece yerinizde olsam Samsung Türkiye garantisi var mı diye sorarım.

Hocam soğutuculu ürün fotoğrafta yanlışlık var açıklamada ne yazıyorsa o gelir 1TB seçerseniz o soğutmalı aynı model zaten ayrıca 990Pro'nun soğutması daha iyidir bence ama görsellik bozabilir.
Benim satın aldığım ürün bu. Aynı ürünün soğutucusuz modeli de var.

Ayrıca soğutma bloğunun sökülmesi garaniyi kesinlikle bozuyor. Ben distribütör ve Samsung Türkiye'den bilgisini aldım. Zaten uyarı etiketi de ürüde bulunuyor.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Görsellik çok da önemli değil. 990 Pro'nun soğutması anakart soğutmasından iyiyse onu tercih edeceğim.

Çok teşekkürler hocam, Samsung'un 990 Pro adı altında iki farklı modeli var. Aldığınız ve yazma hızı düşük olan ürünün linkini atabilir misiniz?

Samsung'da ne gibi bir sorunla karşılaştınız?

Hocam galiba SSD'nin soğutma bloğunu sökersek garanti dışı kalıyormuş ürün. O yüzden bu modeli alıp anakartın soğutma bloğunu kullanmam mantıklı olur diye düşünüyorum.

https://www.sinerji.gen.tr/samsung-...88nzKuRdxpRWthmjg3apyWqS_RUiyCH7COajWL3bP9K9I

Hiçbir bilgim yok hocam maalesef soğutucu sökülünce garanti duruma ile ilgili, YouTube'da test videoları olabilir soğutuculu veya soğutucusuz olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet soğutucu çıkıyor vida ile. Ama etiketin kaldırılması halinde garanti dışı. Başka bir soğutma seçeneği kullanmak için 5 yıllık garanti çöp edilir mi orası tercih meselesi. 980 ile ilgili aynı durumu anlatan fotoğraf aşağıda. Dileyen için eve gidince 990 için de fotoğrafı çekip atabilirim.

Dosya Ekleri

• sssd.PNG
    sssd.PNG
    560,5 KB · Görüntüleme: 14
Merhabalar, Kingston 2TB Fury Renegade ürünü Aralık başında almıştım. Laptop için aşırı ısınıyor(81C) testlerde özellikle ve kendini korumaya alıp hızı 500mb/sn kadar düşüyor. Normal oyun ve Windows işlerinde arada yoğun çalışınca ufak tefek bir hissetiriyor bu durum kendini. Asus Tuf A15 te bu testleri yaptım. Birkaç yerden daha sordum/araştırdım bu kadar ısınmaması hususunda bilgi aldım bunun üzerine hiç kullanmadığım 5 günlük ürünü garantiye gönderdim. Üründe sorun varmış, yenisini gönderdiler. Yeni gelende de 'throttle' yiyiyor özellikle ssd test uygulamalarında ama 80 derece değil de 66 a kadar çıkıyor. Görünen o ki şuan TR piyasasındaki Kingston 2TB Fury Renegade üretim hatası var. Alacak olanlar ilk iş test yapsınlar.

Merhabalar, Kingston 2TB Fury Renegade ürünü Aralık başında almıştım. Laptop için aşırı ısınıyor(81C) testlerde özellikle ve kendini korumaya alıp hızı 500mb/sn kadar düşüyor. Normal oyun ve Windows işlerinde arada yoğun çalışınca ufak tefek bir hissetiriyor bu durum kendini. Asus Tuf A15 te bu testleri yaptım. Birkaç yerden daha sordum/araştırdım bu kadar ısınmaması hususunda bilgi aldım bunun üzerine hiç kullanmadığım 5 günlük ürünü garantiye gönderdim. Üründe sorun varmış, yenisini gönderdiler. Yeni gelende de 'throttle' yiyiyor özellikle ssd test uygulamalarında ama 80 derece değil de 66 a kadar çıkıyor. Görünen o ki şuan TR piyasasındaki Kingston 2TB Fury Renegade üretim hatası var. Alacak olanlar ilk iş test yapsınlar.
Merhaba, bu sorunu birkaç kişiden duydum. O yüzden 990 Pro tercih ettim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı