Samsung SyncMaster 740N monitör görüntü sorunu

Alpaslan64

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar iyi akşamlar. Bizim kullandığımız eski bir monitör vardı. Markası Samsung SyncMaster 740N. Normal bir şekilde çalışıyordu. Ekranı sildikten sonra monitör açılıyor ama ekrana görüntü kısmen gelmiyor. Şöyle; ekran açık, normal bakınca görünmüyor ama yaklaşınca biraz görünüyor. Benim aklıma florasan patlamış olabilir diye geldi. Diğer çoğu şeyi denedik. VGA girişine dahi baktık ama yok. Sizce ne olmuş olabilir? Tavsiyelerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar iyi akşamlar. Bizim kullandığımız eski bir monitör vardı. Markası Samsung SyncMaster 740N. Normal bir şekilde çalışıyordu. Ekranı sildikten sonra monitör açılıyor ama ekrana görüntü kısmen gelmiyor. Şöyle; ekran açık, normal bakınca görünmüyor ama yaklaşınca biraz görünüyor. Benim aklıma florasan patlamış olabilir diye geldi. Diğer çoğu şeyi denedik. VGA girişine dahi baktık ama yok. Sizce ne olmuş olabilir? Tavsiyelerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum.

Sync Master'larin kronik sorunudur bu. Geçen gün biri daha açtı aynı konu benim de geçmişte başıma geldi kondansatör arızası ici açılıp patlak ya da şişmiş kondansatör değiştirilecek çok basit bir işlem aslında.
Direkt gözüküyor zaten arka kısım açılınca.

Sync Master'larin kronik sorunudur bu. Geçen gün biri daha açtı aynı konu benim de geçmişte başıma geldi kondansatör arızası ici açılıp patlak ya da şişmiş kondansatör değiştirilecek çok basit bir işlem aslında.
Direkt gözüküyor zaten arka kısım açılınca.
Hocam anlatması ve hayal etmesi kolay gibi ama benim gibi bir acemiye göre çok kolay değil. Lehim yapabiliyorum ama uzman değilim. Bakalım dediğiniz gibi ise bilgisayarcıya götürüp göstereceğim..

Hocam anlatması ve hayal etmesi kolay gibi ama benim gibi bir acemiye göre çok kolay değil. Lehim yapabiliyorum ama uzman değilim. Bakalım dediğiniz gibi ise bilgisayarcıya götürüp göstereceğim.

Siz yapin diye demedim basit bir işlem derken ucuz yollu manasında yani, PC tamircisi değil elektronikciye TV tamircisine götürün.

Siz yapin diye demedim basit bir işlem derken ucuz yollu manasında yani, PC tamircisi değil elektronikciye TV tamircisine götürün.
Teşekkürler değerlendireceğiz.
Arkadaşlar monitörü bilgisayarcıya gösterdik. Aydınlatmaları bozulmuş. Aynısından 2. varmış onu aldık bizde. Çünkü tamiri de o kadar eder dedi. Bende bozuk olanı alıp içine şerit led yerleştireceğim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı