Samsung UR55 4K IPS vs ViewSonic 2758 IPS 2K

orhan90

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Ben ofis kullanımı için monitor düşünüyorum.
Samsung UR55 4K IPS.
ViewSonic 2758 IPS 2K arasında kaldım.
Samsung için 60 Hz olması canımı sıkıyor. Mevcut monitörümu 144Hz de kullanıyorum. Bu akışkanlıktan sonra 60 Hz sizce bir problem olur mu? Son olarak Samsung ekranlarda abartılı kontrast sizce bu ekranda mevcut mudur?
Aslında gönlüm ViewSonic'ten yana ama onda da sanırım sorun yaşamayan kimse yok.

Ofis kullanımı için IPS monitör biraz fazla olmaz mı? Bizim ofiste IPS monitör var sürekli gözlerimi ağrıtıyor. (Mavi renk filtresi açık) Evde VA panel var onda hiç bu sıkıntıyı yaşamıyorum.

Arkadaşlar merhaba,
Ben ofis kullanımı için monitor düşünüyorum.
Samsung UR55 4K IPS.
ViewSonic 2758 IPS 2K arasında kaldım.
Samsung için 60 Hz olması canımı sıkıyor. Mevcut monitörümu 144Hz de kullanıyorum. Bu akışkanlıktan sonra 60 Hz sizce bir problem olur mu? Son olarak Samsung ekranlarda abartılı kontrast sizce bu ekranda mevcut mudur?
Aslında gönlüm ViewSonic'ten yana ama onda da sanırım sorun yaşamayan kimse yok.
Mevcut monitörünüzü 60hz moduna alıp kullanın bir süre. Tuhaf gelip gelmediğine karar verirsiniz. Bütçe yetiyorsa 4K monitör kesinlikle ilk tercihiniz olmalı bence.

Ofis kullanımı için 144Hz ne işinize yarayacak?

60 hz kullanırken mouse hareket hızı falan baya fark ediyor. Sanki eski pc kullanıyor hissi veriyor. Bilmiyorum onunla alakalı mı ama 144 e geçince oh be demiştim.
Ofis kullanımı için IPS monitör biraz fazla olmaz mı? Bizim ofiste IPS monitör var sürekli gözlerimi ağrıtıyor. (Mavi renk filtresi açık) Evde VA panel var onda hiç bu sıkıntıyı yaşamıyorum.
Photoshop-3d max amaçlı kullanıyorum aslında. İps renk doğruluğu için bir tık daha iyi. O yuzden Samsung telefonlardaki gibi renk abartması yapıyor mu sormak istedim.
Mevcut monitörünüzü 60hz moduna alıp kullanın bir süre. Tuhaf gelip gelmediğine karar verirsiniz. Bütçe yetiyorsa 4K monitör kesinlikle ilk tercihiniz olmalı bence.
Aslında bu konuyu o uzden açtım. 60 hiç tatmin etmiyor. 4k için değer mi onu da bilmiyorum

60 Hz kullanırken mouse hareket hızı falan bayağı fark ediyor. Sanki eski PC kullanıyor hissi veriyor. Bilmiyorum onunla alakalı mı ama 144'e geçince oh be demiştim.

Photoshop-3D Max amaçlı kullanıyorum aslında. IPS renk doğruluğu için bir tık daha iyi. O yuzden Samsung telefonlardaki gibi renk abartması yapıyor mu sormak istedim.

Aslında bu konuyu o uzden açtım. 60 hiç tatmin etmiyor. 4K için değer mi onu da bilmiyorum

Grafik amaçlı kullanıyorsanız IPS monitör almanız daha mantıklı olur. Samsung telefonlar AMOLED ekran olduğu için yapıyordur, monitörde ayarlar ile düzelebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı