Samsung vs AOC monitör

sweiss

Megapat
Yer
Pendik, İstanbul
Arkadaşlar sizce hangi monitörü almalıyım? RTX 2070S ile kullanacağım. İkiside VA panel. Samsung'da HDR desteği var. Ancak videoda Samsung monitörde çok hafif bir ışık sızması olduğu söylendi. Sizce Samsung olanı alınır mı? Yoksa AOC mu önerirsiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsen Samsung alırdım. Işık hızması genelde siyah ekran açıp kamera ile bakarsanız belli olur çıplak gözle görmesi zor oluyor Samsung monitörümde var çünkü.

Tabii ki Samsung.

1- AOC VA iken Samsung VA panel türevi olan "SVA" panel kullanıyor. Bu da VA panel diye geçer ama normal VA panellerden daha iyi görüş açısı sunar.

2- DisplayHDR600 var, gayet iyi.

3-Renk derinliği daha iyi. Samsung 8 bit + FRC (Sahte 10 bit gibi) iken AOC 8 bit renk derinliğine sahip.

4- Renk gamutları çok az daha yüksek ama fark çok küçük olduğundan bunu saymaya gerek yok, yine de bilin istedim.

5- Taban (HDR kapalı iken monitörün kendi parlaklığı) parlaklığı daha yüksek.

6- FreeSync 2 var.

Kısacası Samsung tokatlıyor. Birde daha ucuzmuş :D
Işık sızmasına gelirsek, kavisli monitörlerde neredeyse kaçınılmaz diyebilirim.

Samsung'un az bile. AOC'da olmayacak sanmayın, %99 onda da var. Ama bunu karanlık bir odada siyah ekran açmazsanız fark edemezsiniz, kesinlikle dert edilecek bir şey değil.

Umarım alacağınız monitörden memnun kalırsınız :)

Teşekkürler. Ancak ürün yorumlarını okuduğum 1 yıldız veren kullanıcılar sürekli ışık sızmasından bahsetmiş.

"Kimseye tavsiye etmiyorum. Ekranda asiri derecede isik sizmasi var. Bazi yerlerinde duz hayali çizgiler var yakından bakinca belli oluyor. Goruntu kalitesi ne kadar guzel olursa olsun alicak olan arkadaslar bu soylediklerimi dikkate alarak alsin."

"kesinlikle almayın ekranın 3-4 yerinde ışık sızması var."

Yorumlar Hepsi Burada'dan alıntıdır.

Geri
Yukarı