Samsung'un yeni Good Lock UI incelemesi

FireStorm

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar. Samsung'ın yeni UI olan Good Lock size TouchWiz alternatifi sunuyor. Stok Android'e biraz daha yakın fakat Samsung'un da dokunduğu yerler'de var. Bazı kısımları hala İngilizce. Biraz amatörce olacak ama kusura bakmayın :) Ana menüsünde, simgelerde falan köklü bir değişiklik yok. Sadece üst menü, son kullanılanlar menüsü ve kilit ekranına el atmışlar. Buyurun resimler:

Kilit ekranı:
Kilit ekranında da alttan çekip hızlı açabileceğimiz uygulamalar var. Önceki TouchWiz'den daha fazla uygulama barındırıyor.
lockscreen.jpg

Üst menü 1:
TouchWiz'den köklü bir değişiklik olduğunu görüyoruz burada. Bildirimleri sağa çekince Keep menüsüne atıyor. Keep menüsünden meşgul olup da bakamadığınız bildirimlere ulaşabiliyorsunuz tekrardan. Burada görülen hızlı ayarlar özelleştirilebiliyor.
üst menü 1.jpg

Üst Menü 2:
Burada biraz daha stok android'e yaklaşıldığını görüyoruz. Buradaki sekmeler özelleştirilemiyor. Yani ne görüyorsanız o.
üst menü 2.jpg

Son kullanılanlar menüsü:
Burada baya bir değişiklik olduğunu görüyoruz. Uygulama ön izlemesi kaldırılmış ve hızlı erişebileceğimiz, son kullanılan uygulamalar menüsü eklenmiş. Eski görünümde uygulama ön izlemesi istiyorsanız ayarlardan tekrar seçebilirsiniz.
son kullanılanlar menüsü.jpg

Pencere modunda çalışabilen uygulamaların simgesinde pencere modu simgesi beliriyor. Bu menü özelleştirilebiliyor.
son kullanılanlar alt.jpg

Good Luck UI özelleştirme menüsü:
Bu kısımlar hala İngilizce. Routines menüsü beni rahatsız etmeyin moduna benziyor. Fakat biraz daha geliştirilmiş hali gibi. Lock screen menüsünden kilit ekranınızı özelleştirebilirsiniz. Advanced kısmından üst menü 1'deki hızlı erişimi özelleştirebilir, Keep menüsünü kapatabilir, son kullanılan uygulamalardaki ön izlemeyi seçebilirsiniz. Unistall kısmından da önceki TouchWiz'i kullanmaya devam edebilirsiniz.
good lock menü.jpg

Benim görüşlerim şunlardır. Ben stok android menüsü baya favorimdi. CM 13 Kullanıyordum S3'ümde. Telefonu değiştirince bu menüye hiç alışamadım. Fakat Good Lock bu menüyü tekrar geri getirdiği için çok sevindim. Son kullanılanlar menüsüde de önceden sıkıntılar yaşıyordum. Önizleme ekranı bir aşağı bir yukarı gidiyordu. Sinirimi bozmuştu. Bunun değişmesi iyi olmuş. Kullanırken biraz sanki yavaş hissi verdi bana. Fakat bunun dışında bir sorunu yok. Sizde denemek istiyorsanız buradan APK'sını indirebilirsiniz.

Son fotoğrafta Good Luck yerine Good Lock yazılmış İyi Kilit anlamına geliyor sanırım sürümde ufak bir hatacık var :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı