Sanal bellek bilgisayarı hızlandırır mı?

Semihh35

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sanal bellek bilgisayar açılış hızı, dosya aktarım hızı vs. etkiler mi? Etkilerse ne kadar etkiler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimal etkilemez. Herhangi bir oyunda RAM kaynaklı takılma yaşanıyorsa bir ihtimal onu çözer.

Ben birkaç gün önce aktif ettim gözle görülür bir artış oldu ama aman aman değil. Tavsiye ederim.

Takılma varsa gider ama dozunda yapmak lazım. Ben 512 MB yapınca takılmalar düzeldi ancak 1024 MB ayarladım daha fazla takılma yaşadım.

Merhaba arkadaşlar, sanal bellek bilgisayar açılış hızı, dosya aktarım hızı vs. etkiler mi? Etkilerse ne kadar etkiler?
Bende muhtamelen RAM'dan kaynaklı takılma oluyordu oyunda. Sanal belleği ayarladığımda takılmalar olmamaya başladı.

Bir şeye yaramaz, yarıyor diyenler bence plasebo etkisi altında.
Hızlandırmıyor olabilir ama bir işe yaramadığı kısmı yanlış çünkü sanal belleğin asıl amacı sistem belleği azaldığında diski kullanarak programların çökmesini engellemek ve daha fazla işlem yapılmasını sağlamak.

Bence yarıyor disk performanslıysa daha çok işe yarıyor.

Hocam, şu anda denedim Chrome açılma hızı, birden fazla dosya açarken hızları etkiliyor gibi görünüyor.

Zaten sistemin çökmesini engelliyor. Elle sanal belleği ayarlamanın bir faydası olduğuna inanmıyorum. Elle girilen olarak düzelteyim tamamen gereksiz dememiş olayım. Otomatikte kalmalı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…