Sanal makinede 14.0 Sonoma kurulum hatası

animloss

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar,

Oracle Virtualbox'a Recep Baltaş'ın anlattığı video üzerinden kurulumu harfiyen yaptım, virtualizion özelliği de açık ancak sanal makineyi açtığımda şu ekranda takılı kalıyor:

1692474080236.png

Atladığım, gözümden kaçan bir işlem mi var yoksa bu ekranın sebebi nedir? İyi sosyaller.

Bu arada denediğim sistemin özellikleri şunlar;

AMD Ryzen 9 3900X 12-Core Processor
16 GB RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060

Düzenleme: Bu sorunu, Recep Abi'nin ekranda gösterip not defterine eklemediği "AMD İşlemciler için yazmanız gereken kod"u CMD'de yazarak çözdüm ve bu ekranı geçip diğer önyükleme ekranına geldim ancak burada da "get_nx:4572: container_load failed with 13" hatası ile karşılaştım.

1692475598479.png

Düzenleme 2: Arkadaşlar bu sorunu da çözdüm ancak şimdi de yüklenme esnasında makine kendine restart atıp tekrar kurulum ekranına geliyor. Yavaş yavaş sorunu çözmeye çalışıyorum. :)

1692476708035.png

Son düzenleme:
Kurulumun ilk 12. dakikasında reset atar. İnstall disk ile devam edin. 29 dakika kaldı yazar fakat bu daha uzun sürebilir. Sabırla bekleyin. Bu işlemden sonra 3 defa daha reset atacak. En son Sonoma diski oluşacak ve ülke vs kurulum ekranı gelecek. :)

Kurulumun ilk 12. dakikasında reset atar. İnstall disk ile devam edin. 29 dakika kaldı yazar fakat bu daha uzun sürebilir. Sabırla bekleyin. Bu işlemden sonra 3 defa daha reset atacak. En son Sonoma diski oluşacak ve ülke vs kurulum ekranı gelecek. :)
Bu dedikleriniz oldu ve sürekli restart atıp "reboot after panic" loopuna takılıyor hocam maalesef.

Geri
Yukarı