Sanal makinede işletim sistemi oluşturmak

Herhangi bir süresi var mı acaba Azure'nin?

Yıllık 100$ Bakiyeniz var (Türk LİRASI üzerinden hesaplanıyor). Eğer yukarıda bahsettiğim özellikte bir sunucu oluşturursanız bakiyeniz maksimum 2-3 ay dayanacaktır, biraz daha kısarak örneğin: 2-4 çekirdek 8 GB 120GB / W11 Yerine Windows 10 gibi ayarlarsanız 6-7 ay rahat götürür sizi.

Gerçekten böyle bir şey mümkün mü?
Link falan atar mısınız?

Evet ben aktif olarak kullanıyorum, gayet güzel oluyor 1Gbps Download/Upload hızı var sunucunun

Eğer üniversite öğrencisi iseniz zahmetsiz bir şekilde edu.tr mailiniz ile Azure üzerinden 16 GB RAM'lı 4 çekirdekli 240GB SSD'li Sanal sunucu oluşturabilirsiniz.
Abim üniversite öğrencisi de hocam. O dediğiniz tam olarak nasıl olur ?

Abim üniversite öğrencisi de hocam. O dediğiniz tam olarak nasıl olur ?
Yukarda vermiş olduğum linke giriş yapın . Start free kısmına tıklayıp Abinizin öğrenci mail ve şifresi ile giriş yapın , daha sonra Sanal sunucu kısmından sunucu oluşturabilirsiniz.

Böyle bir şey yazdı da nasıl yani ? Ne demeliyim ?

Yukarda vermiş olduğum linke giriş yapın . Start free kısmına tıklayıp Abinizin öğrenci mail ve şifresi ile giriş yapın , daha sonra Sanal sunucu kısmından sunucu oluşturabilirsiniz.
Yarın denerim. Abimle konuşmalıyım da önce. Abim sürekli Teams kullanıyor da bu yapacağım işlem onun Teamsine girmesine engel olmaz, değil mi hocam ?

Yarın denerim. Abimle konuşmalıyım da önce. Abim sürekli Teams kullanıyor da bu yapacağım işlem onun Team'sine girmesine engel olmaz, değil mi hocam?

Herhangi bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum, sorunuz olursa cevaplarım seve seve.

Herhangi bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum, sorunuz olursa cevaplarım seve seve.
Bu arada VirtualBox kurulumunda bir yazı çıktı da ne yapmalıyım ? Üstte de yazıyı koydum hatta hocam.

Not : Sorun Çözüldü. @SwezLy Hocam dediğinizi yarın kurarım. Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…