Sanal makineyi ayrı istemci olarak göstermek

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Merhabalar. Sanal makinemde Linux Mint yüklü. Bu sanal makineyi bilgisayarımla aynı interneti paylaşıyor. Benim sorum ise bu sanal makineyi nasıl ayrı bir makine olarak gösterebilirim ağ üzerinde? Bağlı cihazlarda sanal makinemin görünmesini istiyorum. Bilmiyorum anlatabildim mi derdimi.
Düzenleme: söylemeyi unuttum tamamen Vmware Workstation Pro 16 kullanıyorum.

Son düzenleme:
Farklı bir ethernet kablosu çekip eğer mümkünse işletim sistemini sadece o girişi okumasını sağlayabilirseniz dediğiniz mümkün. Öbür türlü tek kablo ile ayrı bir istemci olarak gösteremezsiniz.

Merhabalar. Sanal makinemde Linux Mint yüklü. Bu sanal makineyi bilgisayarımla aynı interneti paylaşıyor. Benim sorum ise bu sanal makineyi nasıl ayrı bir makine olarak gösterebilirim ağ üzerinde? Bağlı cihazlarda sanal makinemin görünmesini istiyorum. Bilmiyorum anlatabildim mi derdimi.

MAC adresi değiştirmeyi deneyin Linux üzerinden.

Farklı bir ethernet kablosu çekip eğer mümkünse işletim sistemini sadece o girişi okumasını sağlayabilirseniz dediğiniz mümkün. Öbür türlü tek kablo ile ayrı bir istemci olarak gösteremezsiniz.
Hocam sanal makine kullanıyorum söylemeyi unuttum tamamen. Vmware Workstation Pro 16.
MAC adresi değil de Virtualbox kullanırken ağ kısmından bir ayar yapıyordum ve kendini ayrı makine olarak gösteriyordu. Bunu yapmayı bulamadım Vmware'da.
Sanal makine için hangi programı kullanıyorsunuz?
Vmware Workstation Pro 16.

Köprü bağdaştırıcısını seçin sanal makinenin ağ ayarlarından. Wi-Fi ise host makinenin bağlantısı kopabilir.
Laptop üzerinden bağlanıyorum haliyle Wi-Fi kullanıyorum. Yine de deneyeceğiz bakalım
"Sanal Ağ Yöneticisi" gibi bir adı var. Ayrı uygulama açarak çalışıyor VMWare'de. Onu kontrol et. Yapılıyor diye biliyorum.
Bir bakarım hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı