Sandisk Cruzer Glide Belleğin Çalışmaması

Teknococuk2

Kilopat
Daha fazla  
En son dün akşam kullandığım Sandisk Cruzer Glide 3.0 16 GB USB belleğimi bugün iki farklı bilgisayarda da denediğimde hiç algılamadı. Normalde USB portuna takınca üzerinde bir ışık yanıyordu o da yanmıyor. Dünden beridir zarar verecek bir şey yapmadım. Sadece içindeki 5 telden birisi daha aşağıda duruyor iğne ile hafif düzelmeye çalışsamda sonuçta değişiklik olmadı.

İçinde çok önemli bazı belgeler vardı. Bunları kurtarmanın bir yolu var mı? USB kabını kırsam içinde yapabileceğim bir şey olur mu veya temassızlık olabilir diye içindeki tellere 5 tane kablo bağlayıp PC'ye bağlamaya çalışsam?

Son düzenleme:
Dostum yine şansını dene ama sonuç alman zor. Bende de aynı bellek vardı.Daha 2. gününde kullanamadan bozuldu. Aldığım yere götürdüm. Flash bellek için iade-değişim yapamayız demişlerdi. Elimde kaldı benimde.USB 3.0 olmasına rağmen biraz ucuz bir bellekti.Plastik kısımından usb kısmını çıkarabilirsin zaten basit bir mekanizması var.

20170315_230201-1.jpg
Açtıktan sonra biraz kurcalamaya çalıştım ışık yanmıyordu şimdi yanıyor fakat yine de bilgisayar açmıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı