SanDisk SD kart nasıldır?

troyn666

Hectopat
Merhaba, yıllar önce ihtiyacım olduğu için zincir marketlerin birinden SanDisk MicroSD kart almıştım içerisine benim için çok önemli veriler yükledim ve uzun süre kullanamdan bir gün içindeki tüm veriler ile birlikte bozuldu. O zamandan beri Samsung marka olanı kullanıyorum. Hiçbir sorun yaşamadım ama fiyatlar uçmuş her üründe olduğu gibi.

Aynı fiyatlarda birisi Samsung birisi SanDisk SD kart buldum bakınca sanki SanDisk daha iyi bir model gibi duruyor ama emin olamadım hangisini önerirsiniz?

Linkteki iki marka da kaliteli ve pek farkları yok. 70₺ fazla ödemeye gerek yok bence, Samsung alabilirsiniz.

Sandisk'in 32 GB, Samsung'un ise 64 GB versiyonunu kullandım; ikisi de yarı yolda bırakmadı.

Aynı sorunu yaşadığım için SanDisk firmasına sıcak bakmıyorum. Tepe serinin birisi, darbelere ve taşıma koşullarına dayanıklı. Onu almadıkça dedikleriniz kısır döngü içinde devam ediyor. Tecrübem bu yönde.

Kişisel tercihim Samsung olur...

Samsung 130 MB/s, SanDisk 190 MB/s.

Samsung'un bazı özellikleri:
4K (Ultra HD) uyumlu.
Aşınmaya dayanıklı.
Düşmeye dayanıklı.
Mıknatısa karşı dayanıklı.
Sıcaklığa karşı dayanıklı.
Su geçirmez.
X-ray ışınlarına karşı dayanıklı.

SanDisk'in özelliklerini bilmiyorum ama muhtemelen bunda da vardır o özellikler.

Merhaba, yıllar önce ihtiyacım olduğu için zincir marketlerin birinden SanDisk MicroSD kart almıştım içerisine benim için çok önemli veriler yükledim ve uzun süre kullanamdan bir gün içindeki tüm veriler ile birlikte bozuldu. O zamandan beri Samsung marka olanı kullanıyorum. Hiçbir sorun yaşamadım ama fiyatlar uçmuş her üründe olduğu gibi.

Aynı fiyatlarda birisi Samsung birisi SanDisk SD kart buldum bakınca sanki SanDisk daha iyi bir model gibi duruyor ama emin olamadım hangisini önerirsiniz?
Samsung'un yeni SD Kartlarından birini kullanıyorum. Sandisk Ultra serisi kartım 3-4 aylık kullanım sonrası kasmalara başlamıştı. Samsung kartım hiç öyle bir sorun göstermedi. Şu an 5.ayım ve hala ilk günkü gibi.

Bende Sandisk'ten ağzı yananlardanım. Özellikle usb disklerde yazma hatasından dolayı 4 veya 5 usb diski çöpe attım. Önce hdd olarak sonra hafıza kartı olarak Samsung kullanmaya başladım. Yıllardır herhangi bir sorun yaşamadım.

Linklerdeki kartlardan Sandisk hızı ile bir tık önde görünüyor. Telefon kullanımı için gözle görülür bir farkları olmayacaktır. Onun için yine de Samsung'u tercih ederim.

Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim sanırım benim yaşadığım sorunu bir çok kişi yaşamış. Dediğiniz gibi benim için önemli veriler olacağı için Samsung tercih etmek daha mantıklı olacaktır. Sandisk bazen sorunsuz çalışsa da rus ruleti gibi hangi gün verilerini sileceğini bilmeden yaşıyorsun.

Geri
Yukarı