Sandisk SDCZ48-032G-U46 USB 3.0 Portunda Çalışmıyor

relaxy

Decapat
Sandisk 32 GB Ultra Flaş Disk kullanırken ilginç bir problem ile karşılaşıyorum. Masaüstü PC'de hem USB 2.0 hem USB 3.0 bağlantı noktası var. Dizüstü PC'de ise sadece USB 3.0 bağlantı noktaları var. Flaş disk ilginç bir şekilde USB 2.0 portunda tanımlanırken, USB 3.0 portunda hiçbir şekilde tanımlanamıyor. Aynı zamanda elimde aynı flaş diskin 128GB olanı da var onu kullanırken USB 2.0 ve USB 3.0 portlarında herhangi bir problem yaşamıyorum. 32 GB olan flaş disk ise USB 3.0 portunda hiç tanımlanamıyor. Bunun nedeni ne olabilir? Bağlantı portları sorunsuz çalışıyor.

Sandiskin ultra flair belleğinde bende de aynı sorun var. Usb 2.0 portunda çalışıyor fakat 3.0 veya 3.1 portlarda çalışmıyor. Bir arkadaş farklı bir forumda çözümü yok olarak yazmıştı bende çok üstüne düşmedim. Onun dışında sandisk extreme ve bir flair daha flash belleğim var onlarda sorun yok tüm soketlerde çalışıyor.

32 GB olan disk masaüstü PC'de sorunsuz çalışırken dizüstü PC'de USB 3.0 portlarında çalışmıyor ancak aynı marka diğer flaş disk olan 128 GB hiç bir sorun çıkarmadan hem PC'de hem dizüstü PC'de tüm USB portlarda çalışıyor. Yani portlar ile ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Sorun sanırım flaş diskte. Ayrıca dediğiniz gibi aygıt yönetcisinde bir hata meydana geliyor.

Bu sorunun kaynağı doğrudan flaş disk sanırım, farklı çözüm önerileriniz varsa denemek isterim. Ayrıca şu bilindik standart plastik kırmızı-siyah sandisk flaş disklerde de benzer sorunlarla karşılaşıyorum. Herhangi bir driver yüklemem mi gerekiyor acaba?
-Düzeltme-
Arkadaşlar çok ilginç bir şekilde sorunu geçici de olsa çözmüş bulunuyorum. Flaş diski USB 3.0 porta tam takıp çok az geri çekince yani yuvaya tam oturtmayınca sorunsuz çalışıyor. Veri aktarımı da yaptım hız olarak da gayet yerinde. Mantıklı bir açıklama bulamıyorum ama durum böyle. Eğer buna benzer bir sorun yaşayan varsa denemesini öneririm.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı