Sandisk SSD Plus düşük performans sorunu

Mylm

Kilopat
Yer
Kerbal
Daha fazla  
Sorunum şu ki yaklaşık 7-8 aydır kullandığım Sandisk SSD Plus 240 GB isimli diskim HDTune programında saçma sapan değerler veriyor. Benchmark sürekli dalgalı ve erişim süresi çok fazla ve SSD'li bir bilgisayar olduğunu düşünürsek oldukça ağır çalışıyor bilgisayarım.

Restart attıktan sonra masaüstü gelir gelmez Google'a basınca açılması 5 sn kadar sürüyor kendine gelmesi ise 20 sn kadar sürüyor.

Diskimin her ne kadar diğer SSD'lere göre düşük performanslı olsa da bu kadar da kötü olmamalı diye düşünüyorum.

Bilgisayarım Asus X550JK UEFI Windows 10 1803 sürümü kurulu bütün driverlar kurulu ve güncelleştirmeler yüklü. BIOS güncel Sürüm 303. Diskimin %80 kadarı dolu ve C: ve D: olarak 2 bölüm şeklinde. SSD Dashboard uygulamasında diske ait herhangi bir Firmware güncellemesi gözükmüyor.

Adsız.png

HDTune Benchmark sonucu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu SSD'yi almayın diye çok söylüyoruz ama maalesef sanırım siz duymamışsınız. Kronik bir sorun gibi çoğu kişi bu modelde sorun yaşıyor.
Benim aldığım zamanda çok fazla kullanıcısı yoktu yavaş yavaş insanlar HDD zamanının geçtiğini anlayınca uygun fiyatlı SSD arayışına çıktı ben biraz daha erken davrandım maalesef bu SSD hakkında kimse bir şey bilmiyordu kağıt üzerindeki özellikleri güzel gözükünce almış bulundum hata ettiğimi anladım bende.
Bir çözümü vs. yok mudur önerebileceğiniz :lanet:

Senin aldığın zaman 7-8 ay ise çok zaman geçmemiş aradan, yeni bir şey değil bu kronik sorun zaten.
Açıkçası ben bile hatırlamıyorum tahmini olarak yazdım ancak araştırmalarım sonucu bu sorun hakkında bir şey görememiştim peki uygun fiyatlı uzun yıllar performansından ödün vermeyecek uygun fiyatlı 240 Gb bir SSD önerebilir misiniz ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı