SanDisk SSD Plus IOPS Değeri Nedir?

Burayı inceleyebilirsiniz:

Ek olarak, bu SSD kronik sorunlu bir model, satın almanızı önermiyorum.

Burayı inceleyebilirsiniz:

Ek olarak, bu SSD kronik sorunlu bir model, satın almanızı önermiyorum.
Ben İOBS değerini öğrenmek istiyorum sadece . Siz komple makale atmışsınız yarısını okudum ve İOBS değerini göremedim . Lütfen biliyorsanız sadece İOBS değerini söyler mişiniz ?

Ben IOPS değerini öğrenmek istiyorum sadece. Siz komple makale atmışsınız yarısını okudum ve IOPS değerini göremedim. Lütfen biliyorsanız sadece İOBS değerini söyler misiniz?
İlgili görsellerde/tablolarda belirtilmiş sadece görsellere baksaydınız görebilirdiniz:
4K Random Read:
QD1: 6188
QD2: 11187
QD4: 18294
4K Random Write:
QD8: 33549
QD16: 35219
QD32: 33651

İlgili görsellerde/tablolarda belirtilmiş sadece görsellere baksaydınız görebilirdiniz:
4K Random Read:
4K Random Write:
İngilizcem olmadığı için Birde QD1 tabirlerini bilemediğim için anlamadım. QD1 2 ve 4 ne oluyor. Hangisi benim okuma değerim.
4K Random Read:
4K Random Write:
QD1: 6188 saniyede 6 mb yazabiliyor demek mi bunun cevabını verseniz yeter

Son düzenleme:
İngilizcem olmadığı için Birde QD1 tabirlerini bilemediğim için anlamadım. QD1 2 ve 4 ne oluyor. Hangisi benim okuma değerim.
Sıra derinliği (QD - Queue Depth) sırada bekleyen işlem isteği sayısını ifade eder. Kullanım yoğunluğuna göre bu istekler sıraya girerek SSD’lerin kendilerini işlemelerini beklerler. SSD'nin içindeki kontrolör en iyi performansı verecek şekilde bu istekleri işler. Yoğun olmayan kullanımda QD1 ile çalışan SSD, iş yoğunluğu arttıkça (mesela database ve web server sunucular gibi) QD32 ile çalışarak en iyi performansı sunmaya çalışır.
Mesela QD32 durumunda SSD sırada bekleyen ilk 32 adet IO isteğinden en hızlı performansı verecek olanlarına öncelik vererek istekleri işler. Tabi bu işlemleri yaparken ki verimlilik ve yüksek IOPS değerlerini SSD’nin içindeki yazılım ve algoritmaların kalitesi belirler.
Yoğun işler için kullanılmayacaksanız, sizin dikkate almanız gereken değerler QD1 değerleridir:
Okuma IOPS değeri: 27137
Yazma IOPS değeri: 23612

Sıra derinliği (QD - Queue Depth) sırada bekleyen işlem isteği sayısını ifade eder. Kullanım yoğunluğuna göre bu istekler sıraya girerek SSD’lerin kendilerini işlemelerini beklerler. SSD'nin içindeki kontrolör en iyi performansı verecek şekilde bu istekleri işler. Yoğun olmayan kullanımda QD1 ile çalışan SSD, iş yoğunluğu arttıkça (mesela database ve web server sunucular gibi) QD32 ile çalışarak en iyi performansı sunmaya çalışır.
Mesela QD32 durumunda SSD sırada bekleyen ilk 32 adet IO isteğinden en hızlı performansı verecek olanlarına öncelik vererek istekleri işler. Tabi bu işlemleri yaparken ki verimlilik ve yüksek IOPS değerlerini SSD’nin içindeki yazılım ve algoritmaların kalitesi belirler.
Yoğun işler için kullanılmayacaksanız, sizin dikkate almanız gereken değerler QD1 değerleridir:
Okuma IOPS değeri: 27137
Yazma IOPS değeri: 23612
Okuma IOPS değeri: 27137 bu saniyede 27 mb yazdığını mı gösteriyor. Neyi gösteriyor?

Geri
Yukarı