SanDisk SSD U100 SSD 0 MB olarak gözüküyor

thekelesh

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
sandisk ssd u100 128gb
ASUS G55vw laptopta 128 GB SanDisk U100 mSATA SSD'ye Windows 10 sistemim yüklü bir şekilde kullanıyordum. Bilgisayar normal çalışıyorken bir anda PC dondu ve ardından kapandı. Tekrar açmaya çalıştığımda uzun bir süre bekleterek BIOS ekranına yönlendirdi. Diskten sistemi başlatmıyordu ben de sistem görüntüsü yüklediğim USB'den başlatır sorun giderme yapar hallederim diye düşündüm. Ama sistem onarma da onarım yapamadı. Temiz kurulum yapmak istedim, onu da yapamadım. SSD 0 MB olarak gösteriyordu. Birkaç konuda da bu sorundan bahsedilmiş, ama Diskpart'dan diski "clean" komutuyla temizlemek gibi hiçbir seçenek sorunumu çözmedi. Windows kurulum ekranında komut satırı ile diskpart açıp "list disk" komutunu yazdığımda disk Online olarak gösteriyor fakat "clean" yazarak temizleyip kurulum ekranındaki "yenile" tuşuna bastığımda SSD kayboluyor. SSD'yi yuvasından çıkardım ve yuvaya hava bastım. Tekrar taktım ve tüm döngüyü baştan tekrar yaşadım.
Buna nasıl bir çözüm bulurum bilmiyorum.
Şimdiden teşekkürler.

diskpart/list disk/sleect disk (diskin)/clean/ create partition primary denermisin
Olmazsa Windows kurulu başka PC'ye tak disk yönetiminden biçimlendirmeye çalış veya diskpart ı Windows'dan dene
aaaaahttps://www.youtube.com/watch?v=2dPE_-8eK1w&ab_channel=EnesI%C5%9F%C4%B1kaaaaa

belki bu video işine yarayabilir.

diskpart/list disk/sleect disk (diskin)/clean/ create Partition primary dener misin?
Olmazsa Windows kurulu başka PC'ye tak disk yönetiminden biçimlendirmeye çalış veya diskpart ı Windows'dan dene

Windows içinde denedim ama yine aynı sonucu verdi. Başka bir PC'de deneyeceğim

internette sardu diye program var onu usb ye yazıp hdd nin sağlık durumuna bakabilir misin ?
internette sardu diye program var onu usb ye yazıp hdd nin sağlık durumuna bakabilir misin ?
yada windows dan hdd sentinel ve hdtune ile bakabilirsin. hdtune diskin tüm sectorlerini tariyor uzun sürebilir.

diskpart/list disk/sleect disk (diskin)/clean/ create Partition primary dener misin?
aaaaahttps://www.youtube.com/watch?v=2dPE_-8eK1w&ab_channel=EnesI%C5%9F%C4%B1kaaaaa

Belki bu video işine yarayabilir.

"Create Partition primary" yazdıktan sonra "var olmayan bir aygıt belirtildi" hatası alıyorum.
İnternette sardu diye program var onu USB'ye yazıp HDD'nin sağlık durumuna bakabilir misin?

ya da Windows'dan HDD Sentinel ve HD Tune ile bakabilirsin. HD Tune diskin tüm sectorlerini tariyor uzun sürebilir.

Sorun şu ki sssd'yi görmüyor PC

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı