SanDisk Ultra/3D SSD 500 GB düşük performans

OnurUA

Hectopat
Merhabalar iyi günler dilerim.
Lenovo Ideapad Z500 model bilgisayar kullanmaktayım. Bugün bilgisayarın sabit diskini SanDisk Ultra/ 3D SSD 500 GB'lık modeli ile değiştirdim. 560/530 Mb/s okuma/yazma hızı vadediyor fakat benim bilgisayarımda Crystal disk mark ile aldığım sonuçlar böyleydi:

Ekran Görüntüsü (2).png

HWiNFO bilgileri de bu şekilde:

Ekran Görüntüsü (3).png

Yardımlarınızı bekliyorum. Tekrardan iyi günler dilerim.

Son düzenleme:
Değerler normal değil. SATA 1 portuna taktığınızdan emin olun. Sorun devam ederse Firmware güncellemesi yapın. Yine çözülmez ise garantinin yolunu tutun.

Değerler normal değil. SATA 1 portuna taktığınızdan emin olun. Sorun devam ederse Firmware güncellemesi yapın. Yine çözülmez ise garantinin yolunu tutun.
Direk eski harddisk'in takılı olduğu yere taktım. WHiNFO da takılı olduğu birim channel 1 diye geçiyor. Firmware güncellemesi yapıp sonucu paylaşacağım.
530'lar, 560'lar filan en ideal şartlarda cihazın vereceği maksimum hız. Fabrika değerlerine aldırmayın. Değerler normal.
Evet zaten bende ürün üstünde yazılan değerleri beklemiyorum ama yakın zaman da başka bir bilgisayar da farklı bir SSD yükseltmesi yaptım ve ürün üstünde yazılan değerlere yakın bir sonuç almıştım.
El ile firmware güncellemesini maalesef yapamadım fakat SanDisk Dashboard isimli yazılımı indirdim. Yazılımın güncel olduğunu söylüyor. El ile güncelleme en doğrusu olsa da en azından bir fikir edinebilmek için bu bilgiyi vermek istedim.
Ekran Görüntüsü (4).png

Sorun çözüldü. Ürünü aldığım yere iade ettim ve geri ödemesi yapıldı. Sanırım bu model SSD sadece benim başıma gelmiş. 😅

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı