Sandisk Ultra 64 GB Micro SD Card Atılan Dosyaların Bozulması

Yer
Beylikdüzü/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, geçenlerde N11'den 64 GB'lık Micro SD kart ve adaptörü ile birlikte 68 liraya aldım. Gerçekten ucuza aldığımı düşünüyorum. 48 mb/s okuma hızı var.

Sandisk Ultra Android Micro Sdhc 64gb + Sd Adapter 48mb/s Class10 - n11.com

20170607_070830.jpg
20170607_070813.jpg

Bir de bu kart bana geldiğinde ilk bilgisayarıma taktım 62-63 GB'lık yer olduğunu gösteriyordu. Sonra telefonumda kullanmaya başladım. Telefonumun hafızası yeterli olmadığından telefon üzerinden karta resim müzik vs. bayağı büyük bir veri aktarımı yapıyordum ancak sonuçta karta 10'da biri bile etmeyen bir veri aktarımıydı ve SD kartın hafızası dolana kadar ne kadar uzun da sürse atmak zorunda.

Aktarım başarılı bir şekilde oldu fakat neredeyse yarısından fazla resimlerimi bozuktu ve yine yarısından fazlasını bulamıyordum. Sadece bütün klasörlerin isimleri ve yarısından fazlasının içi boş, içi dolu olanların da yarısından fazlası bozuktu. Müziklerin tamamı duruyordu.

Sonrasında bir hata ile telefon kartı okuyamıyor, formatlanması lazım şeklinde bir uyarı formatladım ve telefondan çıkardım. Bilgisayarım da silinen dosyaları getiren bir programla müzikleri ve o dolu olan klasörleri getirdim fakat hala aynısıydı. (Bozuk resimler.) Bunun nedeni nedir? Kartı geri iade etmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün sahte olabilir. Kutusu geldi mi? Ayrıca bu yazılımla test eder misin?

USB Flash Drive Tester
Ürün sahte değil, kutusuyla geldi. Verdiğiniz linkten programı kurdum, kartı seçtim ardından "select test type" kısmından write, read and compare'i seçtim (sadece write ve read'i de yaptım). Start test dedikten sonra sırasıyla tüm dosyalar silinecek kabul ediyor musunuz uyarısını evet diye cevapladıktan sonra no such file uyarısı veriyor.2.png 3.png Adsız.png

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı