Sandisk Ultra II 240 GB vs Samsung 850 Evo 250 GB

Evet ekran kartı markası yazıyor ortasındaki elemanda hatırlıyorum, termal padler dağıldı gitti attım çöpe, şu an termal pad bulabileceğim bir yer yok neden değmiyor anlamadım!
34.jpg 35.jpg

Konu başlığında belirttiğim 2 SSD arasında kaldım. Laptopum Packard Bell Easynote TJ75. Intel Core i3 330M 4 GB RAM 1 GB ekran kartı var. Epey eskide kaldı fakat laptop hala taş gibi. Temiz kullandık ve 2 sene daha değiştirmeye imkanım yok. O yüzden SSD ile RAM takviyesi yapacağım. Araştırmalarıma göre SATA 2 hızlarına takılacak laptopum, buna istinaden neye göre almalıyım sağlamlık mı? Uzun ömür mü? Yazılım desteği mi? Çok kararsız kaldım, bütçe de sıkıntılı. Samsung 850 Evo 250 GB 270 TL, Sandisk Ultra II 240 GB 240 TL buldum. Tavsiyeleriniz ve değerlendirmeleriniz için şimdiden teşekkürler.
Hocam Sandisk SSD' ler ani açılıp kapanmaya çok dayanıklı değiller. Bende aynı modeli kullanıyordum. Ani kesilmeler sonucu yandı, servis para iadesi verdi.

Yani Samsung öneririm. İşlemcileri daha iyi.

Hocam Sandisk SSD' ler ani açılıp kapanmaya çok dayanıklı değiller. Bende aynı modeli kullanıyordum. Ani kesilmeler sonucu yandı, servis para iadesi verdi.

Yani Samsung öneririm. İşlemcileri daha iyi.

Samsung SSD aldım zaten ama kuruluma geçemedim bir türlü diğer sıkıntılardan dolayı.

@Siyah Martı Güvenlik güncelleştirmeleri gelmiş ve bilmediğim güncellemeler onları yaptım CPU eski haline döndü, fan sustu baya yavaş çalışıyor hatta zor anlıyorum çalıştığını. RAM zaten boşta 2.3-2.5 arası oluyordu o da düzeldi fakat arada bir 3'e çıkıyor, bu şekilde kullanmaya devam edeyim mi yoksa termal pad şart mı?

Netten baktım biraz uzakta olsa da bilgisayarcı buldum bir tane gittim hediye etti az bir miktar tek seferlik işimi görür. Evet temas etmiyor fakat şu şekilde arasını baya bir macunla doldurdum kapatmadan gözle kontrol ettiğimde tam bu şekildeydi yani macun iki yüzeye de temas ediyordu, resim atıyorum.
Adsız.jpg

Birazdan değiştireceğim fakat termal padlerin yapısı nasıl olmalı içinden çıkarttıklarım şu an elimde olandan farklı. Elimde ki padin içinde ip benzeri ağ şeklinde yapısal bir şeyler var sanki yumuşak üst ve alt kısım bu ip tabakasının altına ve üstüne yapılmış yeni pad alıp kullandınız mı hiç?

Termal padleri yaptım pek bir fark olmadı tabi yükte denemedim. Eski termal macunlu halini ve yeni termal padli hallerini atıyorum resim olarak. Tam oturup oturmadığından emin değilim belli olmuyor fakat macundan daha iyi yapıştığı kesin. Şimdi merak ettiğim biraz büyük kesmişim padleri daha doğrusu ben soğutucu demirdeki yerlerine göre kestim sıktığımda baya taşıp etrafındaki dirençlerin üstlerini falan örtmüş alttaki 2 tanesi sorun olur mu? Laptopun durumu elle kontrol ılık, fan sessiz, programdan baktığımda sıcaklıklar normal, CPU kullanımı sürekli %1-10 arası değişken, RAM kullanımı 1.97-2.03 arası gidip geliyor. Son soru SSD kurulama geçeyim mi?
14002573_160868804345159_1760125583_o.jpg IMG_7912.JPG 14002452_160869057678467_1069314564_o.jpg IMG_7910.JPG IMG_7914.JPG IMG_7916.JPG termal pad sonrası.jpg

Topladım bilgisayarı, vidaları da baya sıktım :( padlar bu şekilde sorun çıkarır mı? Macun eski hali resimde ki bu sefer az sürdüm çok oluduğunu farkedince. Şu an SSD kurulumla uğraşıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı