Sandisk USB 3.0 Flash Bellek Düşük Yazma Hızı

Furkan Aymergen

Kilopat
Daha fazla  
Disk Mark sonucu resimdeki gibidir. Son 1 haftadır böyle bir sorunla karşı karşıyayım. Diski biçimlendirip hem FAT32 hem NTFS yaptım fakat hızda bir değişim olmadı. 2 GB video için 7-8 dakikaya yakın bekliyorum.

Ekran Görüntüsü (43).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ultra Flair modeli ise bende de okuma sorunu var 43MB/sn geçmiyor. 150 olması gerekirken.

Tahmin edeyim. Sandisk Ultra mı kullanıyorsunuz? Değerler bende de aynı çıkıyor. Bu belleğin yazma hızları düşük. Yazma işleminin hızlı olmasını istiyorsanız Sandisk Dual gibi yazma performansı yüksek bir bellek alın. Donanım yavaş olduğu için çözüm önerisi yapılamaz. Diskiniz de sağlam.

Screenshot_83.png

Tahmin edeyim. Sandisk Ultra mı kullanıyorsunuz? Değerler bende de aynı çıkıyor. Bu belleğin yazma hızları düşük. Yazma işleminin hızlı olmasını istiyorsanız Sandisk Dual gibi yazma performansı yüksek bir bellek alın. Donanım yavaş olduğu için çözüm önerisi yapılamaz. Diskiniz de sağlam.

Eki Görüntüle 352732
Hocam 150MB/sn olması gereken okuma hızı bende şu şekilde. Daha bugün aldım eksik yaptığımız bir şey mi var?
Adsız.jpg

İncelemelerde ürün performansı daha yüksek. Testi HD Tune Pro ile tekrarlayın okuma için. Benchmark bölümünden tüm diski seçip başlatın.
Onda da aynıydı formattan sonra hız yüksek çıktı ama yine de netteki sonuçları veremedi. Teşekkürler sanırım bu kadar sınırı.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    34,7 KB · Görüntüleme: 72

Eki Görüntüle 352732
Sandisk Cruzer Glide kullanıyorum daha önceden test yapmamıştım ama videoları atarken 80-100 MB/S arası değerler alırken son 1 haftadır 9-12 arasında alıyorum
Flash Belleği 1 yıla yakındır içine iso yazılmış format diski şeklinde tutuyordum geçen hafta format atıp normal disk haline getirdim bundan dolayı olabilir mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı