Sanırım büyük bir kavga edeceğim

Senyör Kesada

Hectopat
Makaleler
2
Merhabalar arkadaşlar. Öncelikle konu gerçekten ciddi rica ediyorum tamamını okuyup ona göre yorum yapın. Geçen sene bir çocukla tanıştım, ilk başta normal bir arkadaşlığımız vardı ama sonra gerçek yüzünü gördüm. Çocuk tam bir beyinsiz. Kimse sevmiyor bunu. Herkesle dalga geçiyor sürekli millete laf ediyor. İnsanlar alışmış ama ben sindiremiyorum ve tepki gösteriyorum.(Kendisi ile konuşmak istemediğimi 100 kere söyledim) Tepki gösterince daha çok yapıyor. Lakap takmalar, saçma sapan dalga geçmeler, imalar yapmalar arkadaş olarak yaptığını söylese de sinir bozmak için vurmalar ve kaçmalar vb. maymun zekasında davranışlar. Bardağı taşıran son damla dershane denememizde sınıf yükselmek için kopya çekmesi oldu. Benim sınıfa gelmek istiyor ama rahat durmayacağını sınıfın bütün odağını bozacağını biliyorum. Ben de kopya olayını müdüre söyledim. Müdür de benim yalan söylemeyeceğimi biliyor. Tutmuş bunu demiş ne yaptığını biliyorum sınıf değişemeyeceksin. Bu çocuk da benim yaptığımı anlamış diyormuş bunu bulacağım şöyle yapacağım böyle yapacağım.

Müdür ve rehber hocasına ailesini arattırmayı düşünüyorum hatta kendim gidip ailesi ile kavga etmek. Ama kararsızım. Bu olayın benim çalışmamı etkilemesini istemiyorum çünkü her şeye çok takan çok düşünen bir insanım.

Şimdi bir dahaki denk gelmemizde ne yapmalıyım? Eğer laf atarsa nasıl karşılık vermeliyim? Sen mi yaptın diye sorarsa uğraşmamak için hayır mı diyeyim yoksa evet mi diyeyim? Eğer bana vurmaya kalkarsa bende tepki vermeli miyim onu alt edecek güce sahibim yoksa ben vurmayıp ona dava filan mı açmayı kollamalıyım? Fikirlerinizi bekliyorum.

Merhabalar arkadaşlar. Öncelikle konu gerçekten ciddi rica ediyorum tamamını okuyup ona göre yorum yapın. Geçen sene bir çocukla tanıştım, ilk başta normal bir arkadaşlığımız vardı ama sonra gerçek yüzünü gördüm. Çocuk tam bir beyinsiz. Kimse sevmiyor bunu. Herkesle dalga geçiyor sürekli millete laf ediyor. İnsanlar alışmış ama ben sindiremiyorum ve tepki gösteriyorum.(Kendisi ile konuşmak istemediğimi 100 kere söyledim) Tepki gösterince daha çok yapıyor. Lakap takmalar, saçma sapan dalga geçmeler, imalar yapmalar arkadaş olarak yaptığını söylese de sinir bozmak için vurmalar ve kaçmalar vb. maymun zekasında davranışlar. Bardağı taşıran son damla dershane denememizde sınıf yükselmek için kopya çekmesi oldu. Benim sınıfa gelmek istiyor ama rahat durmayacağını sınıfın bütün odağını bozacağını biliyorum. Ben de kopya olayını müdüre söyledim. Müdür de benim yalan söylemeyeceğimi biliyor. Tutmuş bunu demiş ne yaptığını biliyorum sınıf değişemeyeceksin. Bu çocuk da benim yaptığımı anlamış diyormuş bunu bulacağım şöyle yapacağım böyle yapacağım.

Müdür ve rehber hocasına ailesini arattırmayı düşünüyorum hatta kendim gidip ailesi ile kavga etmek. Ama kararsızım. Bu olayın benim çalışmamı etkilemesini istemiyorum çünkü her şeye çok takan çok düşünen bir insanım.

Şimdi bir dahaki denk gelmemizde ne yapmalıyım? Eğer laf atarsa nasıl karşılık vermeliyim? Sen mi yaptın diye sorarsa uğraşmamak için hayır mı diyeyim yoksa evet mi diyeyim? Eğer bana vurmaya kalkarsa bende tepki vermeli miyim onu alt edecek güce sahibim yoksa ben vurmayıp ona dava filan mı açmayı kollamalıyım? Fikirlerinizi bekliyorum.
Eğerki kavga gibi bir olay yaşanırsa kesinlikle ona vurma ve kamera bulunan ortamda olmaya çalış. Eğer dediğin gibi güçlüysen zaten ona karşı vurmadanda üstün gelebilirsin. Bir olay olursa ben vurmadım gibi bir savunman olur en azından.

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle konu gerçekten ciddi rica ediyorum tamamını okuyup ona göre yorum yapın. Geçen sene bir çocukla tanıştım, ilk başta normal bir arkadaşlığımız vardı ama sonra gerçek yüzünü gördüm. Çocuk tam bir beyinsiz. Kimse sevmiyor bunu. Herkesle dalga geçiyor sürekli millete laf ediyor. İnsanlar alışmış ama ben sindiremiyorum ve tepki gösteriyorum.(kendisi ile konuşmak istemediğimi 100 kere söyledim) tepki gösterince daha çok yapıyor. Lakap takmalar, saçma sapan dalga geçmeler, imalar yapmalar arkadaş olarak yaptığını söylese de sinir bozmak için vurmalar ve kaçmalar vb. maymun zekasında davranışlar. Bardağı taşıran son damla dershane denememizde sınıf yükselmek için kopya çekmesi oldu. Benim sınıfa gelmek istiyor ama rahat durmayacağını sınıfın bütün odağını bozacağını biliyorum. Ben de kopya olayını müdüre söyledim. Müdür de benim yalan söylemeyeceğimi biliyor. Tutmuş bunu demiş ne yaptığını biliyorum sınıf değişemeyeceksin. Bu çocuk da benim yaptığımı anlamış diyormuş bunu bulacağım şöyle yapacağım böyle yapacağım.

Vurmaya kalkarsa kendinizi koruyun ama sizde onun gibi ona laf atıp kavga etmeye çalışmayın olay üstünüze kalır kurtulamazsınız boş verin geçin sürekli takmaya değmez.

Eğer ki kavga gibi bir olay yaşanırsa kesinlikle ona vurma ve kamera bulunan ortamda olmaya çalış. Eğer dediğin gibi güçlüysen zaten ona karşı vurmadanda üstün gelebilirsin. Bir olay olursa ben vurmadım gibi bir savunman olur en azından.

Eğer olayda cidden vurursa kendini korumalı ama kavgada ilk o vurmamalı.

Öncelikle büyük geçmiş olsun hocam, böyle insanlar maalesef çok var. O kadar uyarılarınıza rağmen dinlememiş, anlama kabiliyeti gelişmemiş birisi herhâlde. Bu olay kavgayla vs. olacak iş değil, karşınıza çıkıp laf ettiği an ona laflarını yutturacak şekilde yanıtlar verin. İşi fiziksel şiddete dönüştürürse de karşılığını verin ancak minimal düzeyde olsun. Elini tutup yavaşça itmek gibi.

Kamera olan ve kalabalık ortamda tartışmaya çalışın kavga durumunda. Kesinlikle doğrudan şiddet falan kullanmayın ki haklıyken haksız duruma düşmeyin. Önerim son bir kez uyarıp hayatınızdan çıkarmak olduğu yönünde. Tabii müdürle ve ailesiyle konuşun, eğer ki iş ciddiye binerse dava açacağınızı söyleyin. Açıkçası boş vermeye bakın, ilgi çekmeye çalışan bir çocuk. Ne olduğu da belli, siz hayatınıza bakın. O çocuğun ailesiyle konuştuktan sonra da unutun gitsin, inanın değmeyecektir.

Geri
Yukarı