Şanlıurfa'da sınıf öğretmenliği okunur mu?

nks

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben bu sene eşit ağırlıktan sınava girdim. İkinci girişim bu arada. Esasen hedefim 40.000-50.000 bandıydı 53.602 sıralama yaptım. Muhtemel bir şekilde hukuk geliyor. Hukuk gelen iller genelde güneydoğu Anadolu bölgesi, ben Şanlıurfa'da ikamet ediyorum fakat aklımda sorular var.

Ailemin maddi durumu üst seviye değil yani geleceğim için maddi olarak bir garantim yok.
Benim sevdiğim hukutan ayrı sınıf öğretmenliği de var.
Üniversitede rahat bir şekilde eğitim görmek istiyorum tarihe, felsefeye, bilime büyük ilgim var bu sebeple okumak için kitaplar almak, ingilizcemi geliştirmek vs. gibi beklentilerim var ve bu beklentileri karşılamak istiyorum.
Kariyer açısından da kendimi geliştirmek istiyorum.
İşte sorum burada devreye giriyor Şanlıurfa'da sınıf öğretmenliği okuyarak kendimi geliştirebilir miyim? Hukuk bölümüne gidersem ileride madden sıkıntı yaşar mıyım? Sınıf öğremenliği okuyarak akademik alanda başarı elde edebilir miyim?

Öğretmenlikte üniversitenin bir önemi yok. KPSS ye girip atanacaksın neticede. Kendini geliştirme konusunda ise o sıralamaya göre gidebileceğin üniversitelerde bir fark olmaz. Boğaziçi ile karşılaştırmıyorsun netice de. Ayrıca kendini geliştirme daha çok sana bağlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı